Reportáže

Takmer 570 koňová Škoda Superb je rýchlejšia než BMW M5!

Perfektný “sleeper”. Aj takto by sme mohli nazvať túto konkrétnu Škodu. Nejde tu o vzhľad, ale mimoriadne schopnosti a nálož výkonu pod sériovou kapotou. Ozaj, pri prvom pohľade by ste hádali výkon takmer 570 koní? Asi ťažko. 570 koňová Škoda Superb naznačuje potenciál len inými 17 – palcovými diskami kolies, okrúhlymi koncovkami výfuku a športovými pneu Toyo. A aj v interiéri je takmer všetko po starom. Pri zrýchlení na stovku by však tento nenápadný šedý Superb zahanbil aj najnovšie BMW M5. Posúďte sami. Keďze Superb RS v blízkej dobe nepríde, iba nový Kodiaq RS, máme tu dokonalú náhradu, avšak bez športového vzhľadu.

570 koňová Škoda Superb tuning

Pozri tiež:

Koľko koní stratila Octavia 1,9 TDI po 700 000 km?

570 koňová Škoda Superb porazí aj viacnásobne drahšie BMW M5

Majiteľ auta, Brit Michael, nenechal nič na náhode. Po kúpe Škoda Superb 2,0 TSI 4×4 Laurin Klement zistil, že ide o rovnaký motor ako vo výkonnejších strojoch koncernu, len trochu priškrtený. A tak začal “Škoda Superb tuning”, tentokrát zameraný na čistý výkon a schopnosti auta. Postupne sa mu zmeny na pôvodnom motore málili a dospel až k brutálnemu číslu 418 kW (568 koní). To už namontoval motor z Audi S3, ktorý má odolnejšie črevá a zvládne šialené výkony.

570 koňová Škoda Superb tuning

Kto sa zviezol so štandardnou Škoda Superb 2,0 TSI 4×4, ktorá má 280 koní, z jej absolútnej dynamiky bol nadšený. Hovorím z vlastnej skúsenosti : ). Toto však musí byť iné “žrádlo”. Z 0-96 km/h zrýchli za neuveriteľných 2,9 s! pre porovnanie, štandardné BMW M5 potrebuje 3,2 s. Obe čísla sa pohybujú vo vodách superšportov za státisíce eur. Navyše, Michael tvrdí, že 570 koňová Škoda Superb by zvládla aj viac, ale snažil sa zachovať potencionálnu spoľahlivosť a nehnal agregát ku hranici toho, čo znesie. Len toľko ku kvalitám modifikovaného a odolného 2,0 TSI s dimenzovanejšími komponentami.

570 koňová Škoda Superb tuning

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Dokonalý sleeper

570 koňový Superb dostal, konkrétne jeho motor, vstrekovanie vody a metanolu, väčšie turbo a sanie od Turbo Technics, samozrejmosťou je premapovanie softu. Prevodovka DSG dostala odolnejšie diely od firmy APR. Brutálny výkon sa neobišiel bez zmien podvozku a bŕzd. Aby šasi stíhalo, Superb dostal športový podvozok Bilstein B14 a lepšie brzdy, ukryté po ľahkými 17 – palcovými diskami Team Dynamics. Výfukové potrubie je vyrobené na zákazku a stálo 3 000 libier. V interiéri nájdete komfortné sedačky verzie Laurin Klement (!), nie športové s integrovanou opierkou hlavy. Nič nenasvedčuje tomu, že pod kapotou sa skrýva diabol. Možno len obšitý veniec volantu Alcantarou.

570 koňová Škoda Superb tuning

Nenápadný zabijak je na predaj. Ak sa vám páči tento ozajstný Škoda Superb tuning, pripravte si 35 000 libier a môže byť váš. Vzhľadom na prevedené úpravy solídna cenovka.

Ak sa ti článok páčil, pridaj sa k nám na Facebooku 😉

Fotky
LivingLifeFast@Youtube
Zdroj
LivingLifeFast@Youtube
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Close