Reportáže

Alfaholics GTA-R 290: Pravdepodobne najzábavnejšia Alfa Romeo!

Jazda Chrisa Harrisa s Alfaholics GTA-R 290 je jednoducho rýdza zábava za volantom! Pozrite sa, ako Alfa Romeo s hmotnosťou 830 kg tancuje po okruhu na hranici šmyku. Neskutočné. Toto však nie je obyčajná staršia Alfa Romeo. Alfaholics ju pretavili do ultimátnej mašiny a pozdvihli tak oldschool auru takmer k dokonalosti. Najzábavnejšia Alfa Romeo? Tak to si píšte, stačí si pozrieť video. Žiadne zbytočnosti navyše, iba vyladená technika, rev motora a mechanicky skvelé šasi. Ak nepoznáte ľudí z Alfaholics tak vedzte, že ide o podobnú prerábku a poctu klasickým autám ako napr. Singer a Porsche 911. Čo sa skrýva pod kapotou?

Pozri tiež:

Motor Alfa Romeo V6 Busso: umelecké dielo umrelo spolu s konštruktérom

Alfaholics GTA-R 290 najzabavnejsia Alfa Romeo
Zdroj: https://www.alfaholics.com/

Srdcom staronovej Alfy je surový 2,3 l atmosférický motor TwinSpark s 240 koňmi pri 7000 ot/min. Tvorcovia tvrdia, že Alfaholics GTA-R 290 je schopná pokoriť Nürburgring pod 8 minút. A cena? Minimálne 250 tisíc dolárov.

Najzábavnejšia Alfa Romeo je umeleckým dielom

Alfaholics GTA-R 290 je umelecké dielo. Kapota, dvere a veko kufra sú vyrobené z uhlíkových vláken. Podvozok prešiel kompletnou prerábkou a to do takého štádia, že predné ramená sú vyrobené z titánu! Alfaholici podriadili všetko čo najnižšej hmotnosti, ktorá zase pridáva na surových pocitoch spojenia s autom a maximálnemu úsmevu za volantom. Samozrejmosťou sú aj prekopané brzdy a pohonný reťazec. Číslo 290 v názve modelu evokuje maximálny výkon, je to však inak. Tu predstavuje pomer výkonu a hmotnosti. Najzábavnejšia Alfa Romeo ponúka 290 koní / 1000 kg! 

Ak sa ti článok páčil, pridaj sa k nám na FB.

Fotky
Alfaholics.com
Zdroj
topgear.comAlfaholics.com
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Close