Novinky

Autosalón Bratislava 2019: Čo nájdete v stánku Volkswagen?

Autosalón Bratislava 2019 – rovnako ako po uplynulé roky bude značka Volkswagen na bratislavskom autosalóne (30. apríla – 5. mája) vystavovať takmer kompletnú ponuku svojich osobných a ľahkých úžitkových modelov. Expozícia importéra, Porsche Slovakia s rozlohou 900 m2 bude na tradičnom mieste v hale B.0 areálu Incheba Bratislava. 

Návštevníci autosalónu sa v expozícii osobných a ľahkých úžitkových automobilov Volkswagen budú môcť zoznámiť aj s niekoľkými najhorúcejšími novinkami roka 2019, ktoré mali svetovú premiéru v uplynulých týždňoch, resp. mesiacoch.

Pozri tiež:

Nový VW Golf VIII 2019 nafotený bez maskovania!

Autosalón Bratislava 2019 – novinky značky Volkswagen

Modernizovaný Passat 2019

Volkswagen Passat Variant R-Line

Na ženevskom autosalóne začiatkom marca debutoval modernizovaný Passat 2019, ktorý sa začne na Slovensku predávať v druhom polroku. Európsky bestseller strednej triedy dostal do druhej časti svojho životného cyklu osviežený dizajn a mnoho technických zlepšení. Zvlášť inovatívnym prvkom je asistenčný systém pre jazdu Travel Assist, ktorý zabezpečuje automatické vedenie vozidla v priečnom i pozdĺžnom smere až do rýchlosti 210 km/h – samozrejme, za predpokladu, že vodič má ruky na volante. Okrem tohto systému pre autonómnu jazdu na úrovni Level 2 môže byť Passat vybavený aj prediktívnym adaptívnym tempomatom ACC, ktorý pri regulácii rýchlosti navyše zohľadňuje aj trasu (zákruty, križovatky, kruhové objazdy) a rýchlostné obmedzenia. Z vlajkovej lode Touareg boli do modelového radu Passat prevzaté adaptívne reflektory novej generácie IQ. LIGHT LED Matrix, zabezpečujúce za každých podmienok maximálne osvetlenie cesty bez oslňovania iných účastníkov premávky.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

V rámci modernizácie dostal Passat motory spĺňajúce pripravované emisné normy. Všetky naftové motory TDI sú vybavené katalyzátorom SCR a filtrom tuhých častíc, filter dostali aj benzínové motory TSI. Najobľúbenejší motor 2.0 TDI s výkonom 110 kW (150 k) má v modernizovanej verzii Evo o 10 g/km nižšie emisie CO2. Passat GTE s pohonom plug-in hybrid na báze benzínového motora 1.4 TSI pri modernizácii dostal batériu s väčšou kapacitou, ktorá umožňuje dojazd s čisto elektrickým pohonom vyše 50 km podľa novej, realistickejšej metodiky WLTP.

T-Cross

Autosalón Bratislava 2019 VW
Volkswagen T-Cross

Začiatkom roka už bol spustený predpredaj nového malého SUV T-Cross. Jeho päťdverová karoséria so svojbytným dizajnom je približne o 5,5 cm dlhšia a o 14 cm vyššia ako Polo, ktorého technickú bázu zdieľa. Významnou prednosťou je vysoká variabilita batožinového priestoru vďaka pozdĺžne posuvnému zadnému sedadlu (v rozmedzí 14 cm) so sklopným deleným operadlom a dopredu sklopnému operadlu spolujazdca vpredu. Posunutím zadného sedadla dopredu sa dá základný objem batožinového priestoru zväčšiť z 385 na 455 dm3, po sklopení zadného operadla je k dispozícii maximálny využiteľný objem takmer 1300 dm3.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

T-Cross sa bude na Slovensku predávať v dvoch bohato vybavených verziách Life a Style, ktoré sa dajú doplniť rozličnými príplatkovými prvkami a individualizovať niekoľkými atraktívnymi dizajnovými kompletmi. Na výber sú zatiaľ dva benzínové motory 1.0 TSI s výkonmi 70 a 85 kW (95 a 115 k) a turbodiesel 1.6 TDI s výkonom 70 kW (95 k), ktorý sa môže rovnako ako výkonnejší benzínový motor kombinovať aj s dvojspojkovou prevodovkou DSG. Návštevníci autosalónu uvidia T-Cross v troch rozličných farebných vyhotoveniach s príplatkovými dizajnovými prvkami.

Grand California

Slovenskému publiku sa na autosalón Bratislava 2019 predstaví aj nový veľký kempingový automobil Volkswagen Grand California, ktorý mal svetovú premiéru na jeseň minulého roku na veľtrhu Caravan Salon 2018 v Düsseldorfe. Konštrukčne vychádza z modelového radu Crafter a nadväzuje na filozofiu obľúbeného modelu California na báze radu Transporter. Väčšia a priestrannejšia karoséria umožnila integrovať okrem kuchynskej linky aj hygienickú bunku s WC, umývadlom a sprchou, napájanú nádržami na čistú vodu s objemom 110 litrov. Grand California sa vyrába v dvoch veľkostiach rázvoru 3,64 a 4,49 m, čomu zodpovedá dĺžka 6,00 a 6,80 m a typové označenie 600, resp. 680. V obidvoch prípadoch je karoséria doplnená zvýšenou strechou s bočnou markízou. Predĺžená verzia má v zadnej časti posteľ s veľkorysými rozmermi cca 200 x 170 cm, základná verzia s menšou posteľou môže byť na želanie doplnená dvojlôžkom pre deti vo zvýšenej streche.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Vnútorné vybavenie obsahuje okrem tradičného jedálenského stola so sedacími lavicami, variča, chladničky s mrazničkou a kuchynského drezu aj elektricky vysúvaný schodík na nastupovanie v bočných dverách, plynové kúrenie, vnútorné osvetlenie z LED a nezávislý ozvučovací systém v obytnej časti. Na pohon luxusného kempingového automobilu slúži turbodiesel 2.0 TDI s výkonom až do 130 kW (177 k) s  komfortnou 8-stupňovou automatickou prevodovkou, na želanie aj s pohonom všetkých kolies 4MOTION.

Coffee up! pre milovníkov kávy

Milou atrakciou, spestrujúcou expozíciu 17 automobilov Volkswagen na autosalón Bratislava 2019 bude špeciálny Volkswagen coffee-up! z bratislavského závodu Volkswagen Slovakia. Ide o prvú pojazdnú kaviareň v elektromobile, vybavenú profesionálnym kávovarom umiestneným v batožinovom priestore. Kvalitná káva z elektromobilu zaručene dobije návštevníkov energiou.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Fotky
volkswagen
Zdroj
Volkswagen
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button