Novinky

BMW 3 GT nedostane nástupcu. Za všetkým hľadaj módu SUV

Kontroverzné BMW 3 GT sa nástupcu nedočká. Tradičnými fanúšikmi odsudzovaný typ 3 GT sprevádzali nepresvedčivé predaje. Jediným bavorským “Gran Turismom” tak ostane BMW 6 GT. Mníchovská značka tohto roku priniesla množstvo noviniek, spomeniem napr. nové BMW 3, BMW Z4, BMW X7 a luxusné kupé BMW 8. Niektoré typy však musia dostať stopku… a prvou lastovičkou je BMW 3 GT.

BMW 3 GT 2018

Pozri tiež:

Poznáte BMW L7 E38, limuzínu minulosti pre “vyvolených”?

BMW 3 GT nenaplnilo očakávania

Nikdy nepatrilo medzi najkrajšie BMW a mnohí zvláštnu karosériu odsudzovali. O jeho konci sa špekulovalo dlhšie, oficiálne potvrdenie nemecká automobilka zverejnila až teraz. O veľké prekvapenie nejde. Okrem neúspešných predajných čísel končí BMW 3 GT aj kvôli móde SUV. Tvrdia to samotní zástupcovia značky.

BMW 3 GT 2018

“Časy sa menia a segment GT je pod tlakom áut typu SUV a crossover. Aj oni vedia priniesť svieži, dynamický dizajn a ďalšie výhody, ktoré sme videli u BMW 3 GT,” vysvetľuje Klaus Fröhlich, šéf vývoja BMW.

Predpokladám, že väčšine fanúšikov odchod BMW 3 Gran Tursimo nebude vadiť. Kontroverzná karoséria sa nikdy nedokázala bezvýhradne zapáčiť a tohtoročná nálož noviniek “odčiní” krok značky. Stačí sa pozrieť na nové BMW radu 3 G20. O odchode väčšieho BMW 6 GT zatiaľ nevieme nič. Kvôli móde SUV však nie je vylúčené, že v budúcnosti dostane stopku aj väčšie Gran Turismo.

Páčil sa ti článok? Pridaj sa k nám na Facebooku 😉

Fotky
BMW
Zdroj
BMW blog
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close