Novinky

BMW chystá šesťvalec s 500 koňmi. Ktoré modely ho dostanú?

Nová generácia BMW radu 3 prišla, nadšenci však čakajú na niečo poriadne rýchle. A tým budú nové M modely, postavené na platforme trojkovej rady. Po prvý krát dostane špičkovú verziu M aj model 4 Gran Coupé. A práve M4 Gran Coupé bude nositeľom výrazne prepracovaného radového šesťvalca s označením S58, ktorý ponúkne až 500 koní a má základ v motore B58 (poznáte napr. z 440i). Ktoré ďalšie modely ho dostanú?

Pozri tiež:

BMW motory s najlepším zvukom! (VIDEO)

Šesťvalec s 500 koňmi

S informáciou prichádza britský magazín Autocar, ktorý ju získal od predstaviteľov M divízie BMW. Podľa nich dokáže nový biturbo šesťvalec točiť až 7000 ot/min a vo vrcholnej špecifikácii ponúkne až 500 koní. Okrem spomínanej M4 Gran Coupé ho dostane “klasická” M3 a M4, v podladenej verzii potom M2 a taktiež SUV modely X3M a X4M. Okrem výkonu narastie aj krútiaci moment na vrcholnú hodnotu 600 Nm.
Motor spárujú s 8-stupňovým automatom a pohonom xDrive, ktorý má byť veľmi podobný tomu v BMW M5 (pôjde tak o M xDrive). A čo manuál a klasická zadokolka? O nich sa len špekuluje, na predčasné závery je ešte priskoro. Každopádne BMW v minulosti potvrdilo, že posledným modelom s manuálnou prevodovkou bude práve BMW M3 a M4. Uvidíme, čo prinesie čas a či sa slová predstaviteľov potvrdia…

Fotky
BMW India
Zdroj
Autocar
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button