NovinkyReportáže

Posledné BMW s manuálnou prevodovkou? Už onedlho je tu…

Život je taký. Všetko raz končí. A jedným z artiklov, ktoré v poslednej dobe na poli techniky vymiera, sú manuálne prevodovky. Pomaly, ale iste ich nahrádzajú automaty. Niektoré značky s nimi počítajú aj do budúcna, no tie ďalšie ich postupne vyradia. Okrem Subaru sa v poslednom čase hovorí aj o bavorskej značke. Posledné BMW s manuálnou prevodovkou bude pravdepodobne ďalšia generácia rýchleho a športového BMW M4. Čo je za tým?

Pozri tiež:

Vývojár BMW už nechce počúvať, že staršie autá boli lepšie

BMW s manuálnou prevodovkou bude čo nevidieť minulosťou

Na jednej strane petrolheadov poteší zpráva, že ďalšia generácia športového BMW M4 bude k dispozícii aj s manuálnou prevodovkou… Podľa ľudí z BMW však pôjde o “poslednú pevnosť manuálnej prevodovky” BMW. Tá ma u mníchovskej značky úplne skončiť, a to práve v M4.

“Myslím, že v nástupcovi BMW M4 manuál prežije, Takže áno, mojím sľubom je, že v budúcej BMW M4 bude v opcii manuálna prevodovka,” hovorí šéf vývoja BMW Klaus Frohlich pre Road And Track.

Smutnejšou správou je však nasledujúca myšlienka…

Predpokladám, že manuálne prevodovky v celkovom portfóliu zmiznú. Myslím si, že BMW M4 bude poslednou pevnosťou manuálov značky. Posledný manuál umrie v BMW M4 a to tak neskoro, ako to len bude možné,” dodáva Frohlich a hovorí o roku 2027-2028.

Odkaz je jasný, v BMW manuály nebudú mať dlhú životnosť, a to najmä v bežných modeloch. Automatické prevodovky BMW sú skvelé a už z princípu lepšie pasujú k rôznym asistentom, či už komfortným ako napr. automatické parkovanie alebo bezpečnostným ako núdzové brzdenie atď. A taktiež ich vo väčšine volia aj zákazníci.

posledne bmw s manualnou prevodovkou

No každý petrolhead si pri podobných správach utrie slzu. Manuály aj automaty majú čosi do seba, s odchodom klasických “šaltpák” prídeme o možnosť vybrať si viac zainteresovanosti pri každodennej jazde.

Aký je váš názor? Ste za manuál alebo preferujete automat?

Ak sa ti článok páčil, pridaj sa k nám na Facebooku 😉

Fotky
BMW
Zdroj
Road And Track
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button