NovinkyReportáže

Crash test Suzuki Jimny 2019: sú tri hviezdy sklamaním?

Už pri úniku neoficiálnych fotiek nové Suzuki Jimny 2019 zaujalo. Vzhľadom sa patrične vracia ku koreňom a pripomína starého Samuraja. Dizajn zo starej školy, hranatá a zároveň štýlová karoséria a samozrejme skvelá prechodnosť terénom. Aj také je nové terénne Suzuki. Okrem pozitív tu máme aj jedno negatívum. Crash test Suzuki Jimny 2019 organizácie Euro NCAP nedopadol úplne najlepšie. Auto dosiahlo “len” tri hviezdičky a veľmi dobrú ochranu poskytlo len deťom na zadných sedadlách. Je to veľký problém?

Pozri tiež:
Suzuki Vitara 2019: Facelift dá zbohom atmosfére

Crash Test Suzuki Jimny 2019

Crash test Suzuki Jimny 2019 organizácie Euro NCAP

Na obranu Suzuki Jimny 2019 treba povedať, že Euro NCAP pravidelne sprísňuje testy a záverečné hodnotenie tak nemôžeme porovnávať s tým spred 10 rokov. Dôkazom je napr. posledné Fiat Punto, ktorému už zazvonil umieračik. V čase príchodu na trh v roku 2005 dosiahlo 5 hviezdičiek, jeho modernizovaná verzia minulého roku nedostala ani jednu hviezdu! Zrútilo sa auto ako domček z karát? Nie, jednoducho Euro NCAP v crash teste hodnotí a veľmi prihliada na elektronické bezpečnostné systémy ako napr. núdzové brzdenie. Z Punta sa nestala rakva na kolesách, len už nevyhovelo sprísneným požiadavkám.

A tak tu máme aj crash test Suzuki Jimny 2019. To v náraze a ochrane dospelých dopadlo vcelku dobre, keď získalo 73 %. Problémom je ochrana chodcov. Vysoká a hranatá predná časť auta jednoducho nedokáže zraniteľných chodcov uchrániť od vážnych zranení. V disciplíne dostalo Jimny len 52 %. Ani elektronické bezpečnostné systémy nedopadli úplne najlepšie, dostalo za ne iba 50 %.

Crash Test Suzuki Jimny 2019

Aj napriek tomu, že svet internetových médií považuje crash test Suzuki Jimny 2019 za sklamanie, nie je to žiadne vážne negatívum. Na to, aké je malé, si pri náraze viedlo veľmi dobre. Kvôli offroad konštrukcii chodcov ideálne neochráni a puristické nasadenie v teréne sa zaobíde aj bez všetkých tých anjelov strážnych, ktorí sú potrebný najmä v mestskej premávke.

Ako vidíte kontroverzný crash test Suzuki Jimny 2019 vy? Dajte vedieť v komentároch.

Fotky
Euro NCAP
Zdroj
Euro NCAP
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close