Novinky

Dacia Duster 1,3 TCe: 150 koní a ďalší štupeľ vo výfuku

Spaľovacie motory zažívajú krušné časy, ktoré súvisia s prísnymi emisnými normami a novou normou merania spotreby WLTP. Automobilky omladzujú pohonné jednotky alebo rovno prichádzajú s novo vyvinutými motormi. Príkladom je aj Renault, pod ktorého krídla Dacia patrí. V spolupráci s Mercedes-Benz vyvinuli motor 1,3 TCe, ktorý sa teraz dostáva aj do obľúbeného a veľmi schopného SUV. Dacia Duster 1,3 TCe môže mať až 150 koní, zároveň ju kvôli emisiám “obohatili” o filter pevných častíc pre benzínové motory GPF.

Pozri tiež:

Motor Renault 1,7 Blue dCi nahradí jednašestku. Prvýkrát v Kadjare

Dacia Duster 1,3 TCe so špičkovým turbo štvorvalcom

Motor 1,3 TCe nahrádza známu štvorvalcovú jednotku 1,2 TCe, ktorá produkovala max. 125 koní. Má taktiež štyri valce a ponúknu ju v dvoch výkonových verziách. Slabšia má 96 kW (130 koní) pri 5000 ot/min a 240 Nm pri 1500 ot/min. Vrchol je v podobe 110 kW (150 koní) pri 5250 ot/min a 250 Nm pri 1600 ot/min. Veľmi slušné čísla. Špičkový benzínový turbo motor 1,3 TCe bude zatiaľ k dispozícii len s predným pohonom, od polovice budúceho roka bude Dacia Duster 1,3 TCe aj ako 4×4.

motor 1,3 TCe
Motor 1,3 TCe vyvíjal Renault v spolupráci s Mercedes-Benz.

Motor 1,3 TCe nie je jedinou zmenou

Zmeny sa neodohrali len pod kapotou, ale aj na poli multimédií. Modernizovaný Duster dostane aktuálnu verziu infotainmentu a multimediálneho systému, ktorý prináša rýchlejšiu a vybavenejšiu navigáciu. Nechýbajú ani moderné rozhrania Apple CarPlay a Android Auto.

Základná cena Dacia Duster 1,3 TCe by sa mala pohybovať okolo 15 tisíc eur vo verzii s pohonom prednej nápravy.

Ak sa ti článok páčil, podpor nás a pridaj sa k nám na Facebooku. 😉

Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close