Novinky

Duster Pickup dáva zmysel. Je reálna aj sériová výroba?

Čo by ste povedali na pomerne štýlový, praktický a pracovitý Duster Pickup? Jeden taký pripravila karosáreň Romturingia. Nie, nejde o počin automobilky Dacia. Spoločnosti Romturingia môžeme vďačiť aj za prvý Duster Pickup z roku 2014. Nasledovala obmedzená výroba 500 kusov pre fleetových zákazníkov. V tomto trende pokračuje a na výstave úžitkových vozidiel v Hannoveri predstavili prototyp Dustera s korbou. Začnú ho vyrábať aj masovo? To nevieme, každopádne pickup vyzerá veľmi dobre!

Dacia Duster Pickup 2018

Pozri tiež:

Dacia Duster 1,3 TCe: 150 koní a ďalší štupeľ vo výfuku

Duster Pickup je pohľadný fešák s praktickou karosériou

Predná časť kabíny vychádza zo štandardného Dustera. Tú zadnú nahradila praktická korba, potiahnutá odolným materiálom, ktorý ju chráni pred poškodením. Podľa fotiek je kvalita spracovania na úrovni a pokojne by takto mohla vyjsť z továrne do sveta. Od B stĺpika má Duster Pickup modifikovanú karosériu, ale technický základ a platforma ostali oproti štandardnému SUV bezo zmien.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Príde Dacia Duster Pickup aj do sériovej výroby?

Prototyp poháňa starý známy turbodiesel 1,5 dCi s výkonom 110 koní, ktorý posiela výkon na všetky štyri kolesá. O to, či prvý Duster s korbou bude nasledovať aj produkčná verzia, informácie nemáme. Nebude prekvapením, ak má spoločnosť Romturingia pripravenú sériovú verziu. Predsa, Duster je auto do voza aj do koča. Pracovná verzia Duster Pickup by bola spestrením trhu. Navyše, aj vzhľadovo dokáže nesmierne zaujať. Posúďte sami.

Chceli by ste Duster s korbou vidieť v sériovej výrobe alebo ide o zbytočnosť? Dajte vedieť v komentároch.

Ak sa ti článok páčil, pridaj sa k nám na Facebooku 😉

Fotky
carscoopsRomturingia
Zdroj
carscoops
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close