Novinky

Ferrari hybrid? Už čoskoro!

Ale neostane iba pri ňom...

Doba elektrifikácie je neúprosná a „naprázdno“ neobíde ani ikonické Ferrari. Značka už párkrát zmenila jednu a jedinú pravdu a vyzerá to tak, že čoskoro tu budeme mať Ferrari hybrid. Niektoým fanúšikom ( a nielen im) vzkypela žlč po ohlásení turbo modelu 488 GTB. Teraz je na rade elektromotor. O čo ide?

Ferrari 488 GTB v USA na asfaltovej ceste.
Ferrari 488 GTB. Prepĺňanie motora rozbúrilo hladiny a niektorí fanúšikovia ho neprijali.

Bolo tu LaFerrari, exkluzívny Ferrari hybrid

Dobre, niektorí z vás môžu namietať, že Ferrari predsa jeden hybrid má – ikonické a úžasné LaFerrari. Tu išlo o technológiu „F1“ v cestovnom aute, ohlásené hybridy však majú byť viac „mainstreamové“ modely. Potvrdzuje to pre AutoExpress boss Ferrari, Sergio Marchionne: „Ferrari hybrid s V8 príde v roku 2019. Testovacie muly už jazdia. Bude to tradičnejší hybrid (ako LaFerrari) s odlišnou rolou.“

Stará dobrá klasika

Zo slov Sergia môžeme dedukovať, že hybrid chystajú pre nové SUV značky. Osemvalec zaručí vysoký výkon spaľovacieho  motora a spolu s elektromotorom môže ísť dynamického a majestátneho konkurenta Lamborghini Urus. Výkonové parametre nepoznáme. Ako „náplasť“ priblížil Marchionne aj nové modely s rýdzo spaľovacím motorom.

Ferrari 488 GTB na okruhu

Najpr turbo, potom SUV a teraz elektrifikácia. Skalní fanúšikovia Ferrari to nemajú ľahké. Taktiež ani samotné Ferrari nie. Doba je neúprosná a ukazuje jasným smerom. Tým smerom je elektrina.

Fotky
AutoExpress, Autocar, CarAndDriver, MiamiExotics, NYtimes, Ferrari
Zdroj
AutoExpress, Autocar, CarAndDriver
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close