Novinky

Hennessey Goliath 6×6: Šialený offroad, pickup a superšport v jednom

Z parížskeho autosalónu si odskočíme k fascinujúcemu Goliášovi. Hennessey Goliath 6×6 stelesňuje to najlepšie z oboch pólov špičkových áut. Na jednej strane je schopným pracantom so šiestimi kolesami, na rovinke to potom natrie aj rýdzo športovým autám. Parametre tohto kolosu posadia na zadok nejedného autičkára. Na stovku totiž šprintuje za 4,5 sekundy!

Hennessey Goliath 6x6

Hennessey Goliath 6×6 so základom Chevrolet

Viacerí to skúšali so 6 kolesovými monštrami. Väčšina si spomenie na Mercedes-AMG G63 6×6. Najnovší a najcharizmatickejší zástupca je Hennessey Goliath 6×6. Podobne ako VelociRaptor 6×6 je aj Goliath 6 kolesový pickup s offroadovými schopnosťami. Postavili ho na základoch Chevrolet Silverado Trail Boss. Okrem jednej nápravy navyše dostal Goliáš o 203 mm vyšší podvozok, 20 – palcové kolesá a 37 – palcové (celkovým priemerom) offroadové pneumatiky BF Goodrich. Hennessey adekvátne upravilo aj vzhľad masívneho drsňáka.

Pozri tiež:

Auto pre zombie apokalypsu? BMW 766 Valkyrie 4×4!

Hennessey Goliath 6x6

To najdôležitejšie je ukryté pod kabátom. Goliath 6×6 poháňa 6,2 l benzínový V8 dopovaný kompresorom. Produkuje neuveriteľných 705 koní a 914 Nm. To však nie je všetko. Ak oželiete trojročnú záruku, fabricky vám výkon zdvihnú až na 808 koní! Už so “slabšou” verziou šprintuje kolos na stovku za 4,5 s. Neskutočné delo!

Produkciu obmedzili na 24 kusov, ide predsa o veľkú parádu. Cena začína v prepočte na 318 tisíc eur. Okrem toho Hennessey pre Goliath 6×6 ponúkne špeciálne diely v podobe brzdového kitu Brembo alebo špecifických úprav interiéru podľa chuti zákazníka.

Čo vravíte na Hennessey Goliath 6×6? Pri zástupe dnešných akože drsných európskych SUV je tento testosterónom nabitý Američan zjavom, pri ktorom by európski úradníci Bruselu dostali infarkt.

Ak sa ti článok páči, podpor nás a pridaj sa k nám na Facebooku. ; ) 

Fotky
carscoops, Hennessey
Zdroj
carscoops
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close