Novinky

Hyundai Kona Electric: Poznáme cenník elektrického SUV

Hyundai rozširuje modelovú ponuku o nového zástupcu. Po nedávnom i30 N Line prichádza niečo z “elektrického” súdka. Nové plne elektrické SUV Hyundai Kona Electric pozná slovenský cenník. Slovenský importér Hyundai Motor Slovakia ich zverejnil počas tlačovej konferencie na autosalóne v Nitre. Hyundai Kona Electric cena začína pod hranicou 35 tisíc eur. Elektrické SUV s batériou s kapacitou 39 kWh a výkonom elektromotora 100 kW (136 k) stojí vo výbave ELECTRIC 34 990 €. Model so silnejšou, 64 kWh batériou a výkonom elektromotora až 150 kW (204 k) začína na sume 38 490 €, taktiež vo výbave ELECTRIC.  Pri výbavovom stupni ELECTRIC+ stojí 42 490 €. Čo nový Hyundai Kona Electric ponúka?

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Hyundai Kona Electric zvládne až 480 km

Kona Electric je prvé plne elektrické subkompaktné SUV na európskom trhu. Kombinuje štýl SUV značky Hyundai s pohonným ústrojenstvom bez priamych emisií. Dizajnovo je veľmi podobná Kone so spaľovacím motorom, ktorú uviedli koncom roka 2017. Na prvý pohľad sa zvonku líši len uzatvorenou prednou maskou, keďže vpredu nenájdete klasický spaľovací motor. Najnápadnejším prvkom interiéru Kona Electric je špeciálny modul ovládania pohonu na stredovej konzole, obsahujúci tlačidlá na prepínanie jazdných režimov.

hyundai kona electric cenník

Hyundai Kona Electric je aj na Slovensku na výber s dvomi verziami elektrického pohonu. Verzia s dlhým dojazdom má elektromotor s výkonom 150 kW (204 k) a batériu s kapacitou 64 kWh. Umožňuje dojazd do 482 km kilometrov podľa normy WLTP. Elektromotor má maximálny krútiaci moment 395 Nm, ktorý zabezpečuje modelu Kona Electric veľmi dobrú dynamiku a akceleráciu z 0 na 100 km/h za 7,6 sekundy.

hyundai kona electric cenník

Základnú verziu, vybavenú batériou s kapacitou 39,2 kWh, poháňa elektromotor s výkonom 100 kW (136 k). Táto verzia má dojazd do 312 km (WLTP). Obidva motory dosahujú rovnaký maximálny krútiaci moment 395 Nm okamžite po rozbehu. Maximálna rýchlosť vozidla je zhodne 167 km/h.

Pozri tiež:

N Option brúsi diamant menom Hyundai i30 N

Dĺžka nabíjania batérie závisí od použitého zdroja elektrickej energie. Pri použití verejnej nabíjacej stanice na jednosmerný prúd s príkonom 100 kW trvá nabitie na 80% kapacity 54 minút. So zabudovanou nabíjačkou vozidla s príkonom 7,2 kW trvá nabíjanie striedavým prúdom pri veľkej batérii 9 hodín a 40 minút, pri základnej batérii je to 6 hodín a 10 minút. Majitelia okrem toho môžu batériu vozidla nabíjať aj z bežnej elektrickej zásuvky v domácnosti pomocou kábla s integrovanou nabíjačkou ICCB (in-cable control box). Nabíjacia zásuvka je umiestnená v prednej časti auta vedľa loga Hyundai.

Hyundai Kona Electric prichádza v dvoch stupňoch výbavy

Pri Kone Electric má zákazník na výber z dvoch výbavových stupňov a príplatkovú výbavu. Základ predstavuje balík ELECTRIC, ktorý obsahuje redukčnú prevodovku s elektronickým ovládaním “Shift by Wire”, ohrev batérií v prípade nízkych okolitých teplôt, rekuperačný systém a príslušenstvo k nabíjaniu vozidla. Zvonku zaujmú 17-palcové zliatinové disky kolies, spätná zrkadlá s ukazovateľmi smeru, predné hmlovky, LED denné svietenie a zadné svetlá či predné aerostierače. O bezpečnosť sa postará okrem iného systém sledovania únavy vodiča (DAW) a systém pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu (LKA). O vodiča aj posádku je dobre postarané. Výbava ELECTRIC prináša vyhrievanie predných sedadiel a volantu, štýlové kovové pedále, solárne sklá a zatmavené sklá zadných okien, elektricky ovládané a vyhrievané spätné zrkadlá, automatickú klimatizáciu, predné a zadné parkovacie senzory a nechýba ani tempomat s obmedzovačom rýchlosti. Vodič má k dispozícii 7-palcový farebný LCD displej s obľúbenými službami Apple CarPlay, resp. Android Auto, zadnú parkovaciu kameru a 6 reproduktorov.

hyundai kona electric cenník

Druhý výbavový stupeň ELECTRIC+ prináša navyše napríklad predné Bi-LED svetlomety so statickým prisvecovaním zákrut, automatické prepínanie diaľkových svetiel (HBA), systém autonómneho brzdenia FCA s ochranou chodcov a balík asistentov, označený ako Techno pack, ktorý obsahuje systém monitorovania mŕtveho uhla, systém upozorňujúci na vozidlá blížiace sa v priečnom smere pri cúvaní a elektricky sklopné vonkajšie spätné zrkadlá. Pohodlie zvýšia elektricky nastaviteľné predné sedadlá a elektricky nastaviteľná bedrová opierka vodiča, polokožené čalúnenie sedadiel, head-up displej, bezdrôtové nabíjanie telefónu aj adaptívny tempomat s funkciou “auto stop a štart”. Tí, ktorí sa rozhodnú pre výbavu ELECTRIC+, určite ocenia aj integrovanú navigáciu s 8-palcovým farebným displejom, prémiový audiosystém KRELL a až 8 reproduktorov.

Za príplatok budúci majitelia môžu mať Hyundai Kona Electric s panoramatickým strešným oknom (1 000 €), strechu lakovanú kontrastnou farbou (500 €), metalický lak (500 €) a tzv. Premium pack, ktorý obsahuje kožené čalúnenie sedadiel a ventiláciu predných sedadiel (1 200 €).

hyundai kona electric cena

Dlhá záruka je štandardom značky

Hyundai Kona Electric má záruku 5 rokov bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Na batériu poskytuje Hyundai záruku až 8 rokov, resp. 200 000 km.

Kona Electric sa v predajniach autorizovaných predajcov značky Hyundai objaví koncom roku 2018.

Hyundai Kona Electric cenník

Kompletný Hyundai Kona Electric cenník nájdete na stránkach Hyundai Slovensko.

hyundai kona electric cenník

Fotky
Hyundai
Zdroj
Hyundai
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button