Novinky

Hyundai N divízia predstavuje filozofiu. Emócie na hrad

Nie je to tak dávno, čo Hyundai potvrdil príchod nového modelu divízie “N”. Po úžasnom i30 N príde i30 Fastback N a okrem toho predstavili aj štýlovú radu N Line. Tá poskytne vzhľadové črty plnotučných N modelov, konvenčná technika dostane trochu korenia navyše. Thomas Schemera a Albert Biermann predstavili Hyundai N filozofiu a víziu značky na okruhu Nürburgring. Cieľom divízie N je vytvárať vysoko výkonné stroje so špičkovou dynamikou, ale súčasne budú praktické aj na každodenné použitie.

Hyundai N divízia

Hyundai N cieli na emócie, nie na maximálne výkony

Modely i30 N, Veloster N a i30 Fastback N majú rovnaké výkonnostné gény a výrazný charakter,“ hovorí Thomas Schemera, člen predstavenstva Hyundai Motor Europe a riaditeľ divízie vysoko výkonných vozidiel a motoršportu. „Sú vybavené sofistikovanou technológiou a dizajnovými prvkami. My v Hyundai vždy prijímame nové výzvy a skúšame rôzne veci, aby sme priniesli prelomové zážitky našim zákazníkom. Nechceme len robiť autá, chceme vytvárať emócie, pocity a túžby.“

Po i30 N a Veloster N (len pre USA) v októbri vo svetovej premiére predstavia návštevníkom parížskeho autosalónu tretí model rodiny N, i30 Fastback N. Ten skompletizuje prvú fázu uvádzania značky N na trh.

Čo Hyundai od začiatku netají, je zameranie na emócie, nie na maximálny výkon. Krásne to vidieť na i30 N, s ktorým som celý deň jazdil na Slovakiaringu. Nedosahuje výkon Hondy Civic Type-R, ale zábavný a charizmatický je mimoriadne. Samozrejme, na okruhu je mimoriadne rýchly, ale vôbec nie “sterilný”. Modely N sú konštruované pre maximálny pôžitok z jazdy, predovšetkým pre svoju vysokú agilitu pri jazde v zákrutách a schopnosť jazdy po pretekárskej trati bez toho, aby sa tým znížila každodenná praktická využiteľnosť auta.

Neobávame sa v tejto oblasti robiť veci odlišne,“ povedal Albert Biermann, šéf divízie vysoko výkonných vozidiel Hyundai. „Naše modely N majú vyváženú kombináciu výkonu a praktickosti, preto je radosť s nimi jazdiť každý deň. Každý model N miluje zákruty, preto ich charakter vyjadruje prezývka ‘zákrutový nezbedník.’ Je jedno, či ide o jazdu v meste alebo na pretekárskom okruhu, Hyundai N ju zvláda bravúrne.“

Hyundai N divízia má základy v motoršporte

Hyundai N divízia má základy v motoršporte. Od svojej premiéry v roku 2015 pretekárske modely N úspešne štartujú na majstrovstvách sveta v automobilových súťažiach FIA World Rally Championship, v seriáli pretekov Nürburgring VLN, v majstrovstvách cestovných automobiloch na okruhoch TCR International Series, Pirelli World Challenge, ako aj na náročných 24-hodinových vytrvalostných pretekoch na Nürburgringu.

Hyundai N divízia

Nový packet N Line, ktorý charakterizuje špecifický N-dizajn a prvky zvyšujúce výkonnosť vozidla, rozširuje škálu možností pre zákazníkov. Okrem toho budú k dispozícii aj tzv. N Options, ktorá budú obsahovať špecifické doplnky, ktoré tiež prispejú k zvýšeniu výkonnosti a jedinečnosti vozidla.

Hyundai i30 Fastback N už čoskoro!

Hyundai i30 N a i30 Fastback N majú spoločné zadanie, poskytnúť vodičovi maximálne vzrušujúci, emocionálny zážitok z jazdy. Nový i30 Fastback N rozširuje ponuku vysoko výkonných vozidiel Hyundai v Európe a má ambície nadviazať na úspech i30 N.

Hyundai i30 fastback N

Doterajší predaj modelov Hyundai N prekonal očakávania. V prvom polroku 2018 sa v Európe predalo takmer 3000 kusov modelu i30 N. V Nemecku 100 kusov uvádzacieho špecifického modelu i30 N First Edition rozpredali za 48 hodín a záujem naďalej nepoľavuje. Situácia na Slovensku je rovnako zaujímavá. Ku koncu júla tohto roku jazdilo po slovenských cestách spolu 35 ks ostrého hatchbacku i30 N.

Fotky
Hyundai
Zdroj
Hyundai
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close