Novinky

Kedy príde nový Golf 8? VW zatiaľ rieši problémy…

Podľa najnovších informácii plánuje Volkswagen spustiť výrobné linky vo Wolfsburgu pre nový Golf 8 koncom tretieho kvartálu 2019. Oficiálne predstavenie má mať novinka v októbri a do predaja by sa mal nový Golf 8 dostať vo februári 2020. Oproti pôvodnému plánu má zdržanie celkom jasný dôvod.

Pozri tiež:
Toto je nový Golf VIII nafotený takmer bez maskovania

nový VW Golf VIII

Podľa AutoNews a niekoľkých zdrojov je dôvod odkladu predstavenia nového Golfu v odladení softwaru a vyriešení problémov, ktoré majú príčinu v prešpikovanej elektronike a infotainmente zástupcu nižšej strednej triedy. Nový Golf 8 má nastaviť latku a byť najprepracovanejších, alebo ak chcete “najpripojenejším” autom v segmente C. Pôvodný plán značky predstaviť Golf 8 na autosalóne vo Frankfurte 2019 pravdepodobne nevýjde, musíme si tak počkať.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Nový Golf 8 má byť etalónom konektivity a palubných systémov

Volkswagen sa zameriava na to, aby bol nový Golf 8 benchmarkom pre iné značky na poli konektivity a infotainmentu. Aj preto nenecháva nič na náhode a radšej predstavenie bestselleru triedu odložil. Vonkajší dizajn určite nie je revolučný a pre niektorých môže byť novinka možno až sklamaním. Ale elektronika a “mozog” auta bude inovatívny. Golf 8 ponúkne digitálny kokpit a kľúč, neustále online pripojenie a infotainment a schopnosť “rozprávať” sa s ostatnými autami a vymieňať informácie s cestnou infraštruktúrou. Neviem, koľko z ponúknutých riešení bude funkčných aj na Slovensku a koľko si za ne priplatíme, každopádne inovácie nepustia. Doba velí a značky sa predbiehajú v tom, kto ponúkne lepšiu konektivitu, prepracovanejšie palubné a komfortné systémy a viac displejov v interiéri…

Test jazdenky VW Golf VI (2008 – 2013)

Okrem toho ponúkne nový Golf 8 v základnej výbave prvky ako udržiavanie jazdných pruhov, LED svetlá, multifunkčný volant a digitálny kokpit s 8,25 palcovou uhlopriečkou namiesto klasických budíkov.

Zaujímavý je citát inžiniera Volkswagenu, s ktorým prichádza AutoNews. “Stáva sa, že keď vyriešite jeden problém, objavia sa dva ďalšie nové,” hovorí jeden zo špecialistov na diagnostiku problémov nového Golfu 8. “Musíme byť šampiónmi v integrácii,” dodáva.

Fotky
Carscoops
Zdroj
Autonews
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button