NovinkyReportáže

Kedy úplne skončia spaľovacie motory VW?

Klasické benzínové a naftové spaľovacie motory nemajú na ružiach ustlané. Veľkí výrobcovia áut od nich pomaly ale iste upúšťajú a cestu mobility hľadajú vo všadeprítomnej elektrifikácii. A taká má byť aj nová rodina áut VW ID. Aj po jej nástupe budú konvenčné spaľovacie motory VW dostupné v iných modeloch, avšak postupne skončia. Zástupcovia VW pre Auto Express tvrdia, že posledná generácia pre spaľovacie motory VW príde na trh v roku 2026.

Pozri tiež:

Prečo šéf Volkswagenu pripúšťa pád nemeckých automobiliek?

Klasické motory VW postupne skončia

Nové spaľovacie motory VW prídu v roku 2026. Do ďalších inovácii klasických motorov už VW nebude investovať. Reálne je to, že posledná generácia motorov vydrží v predaji do roku 2040. A to má byť posledná stopka. Pre určité rozvojové trhy, kde nebude vybudovaná infraštruktúra pre elektromobily, budú v ponuke aj naďalej. Nemyslím si, že sa to bude týkať Slovenska. Pôjde pravdepodobne o “chudobnejšie” krajiny.

spaľovacie motory VW. Kedy Skončia

Ak sa vám to stále zdá nereálne, vedzte, že automobilky a hlavní hráči na poli elektromobility (okrem iného napr. Nissan), investujú obrovské sumy peňazí do rozvoja elektromobilov, elektromobility a infraštruktúry. Aj keď sa nám to nemusí páčiť (a veru ani mne sa to úplne nepozdáva), každodenná jazda v elektromobiloch klope na dvere a už onedlho príde doba, kedy sa masovo rozšíria.

Elektrifikácia, ekológia a globálne problémy dopravy. Elektromobily jedinou cestou?

Doba medzi súčasnosťou a rokom 2026 má byť zasvätená elektrifikácii čo najväčšieho počtu modelovej ponuky VW. Plug In hybridy VW tu budú podľa carthrottle cca do roku 2030, potom ich vyradia. Smer, ktorým celý automobilový priemysel ide, je jasný. Elektromobilita. Podľa bežných ľudí aj odborníkov nejde o “všeliek”, ale doteraz vraj nikto nič lepšie pre ekológiu a tiež “záchranu” globálneho otepľovania nevymyslel. Na každý názor existuje protinázor a nič nie je čiernobiele. Som však skeptický a nezostáva mi nič iné, len postupne presadnúť z auta so spaľovacím motorom do elektromobilu. Ešte pár rokov (snáď aj desaťročí) mám čas : )

Ako to vidíte vy? Sú elektromobily “záchranou” individuálnej dopravy a liekom pre lepšie ovzdušie najmä vo veľkých mestách?

Ak sa ti článok páčil, pridaj sa k nám na Facebooku 😉

Fotky
VW
Zdroj
autoexpress
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Jeden komentár

  1. Stále hovorim, oháňajú sa tu ako zabrániť otepľovaniu Zeme, všade počuješ ekologia atd. ale všetko je ako inak o peniazoch. Nech vyrobia auto čo vydrží 20 rokov nie iba 4 ?. A auto čo by neuškodilo prírode, už bolo dávno vyrobené, Nikola Tesla – Pierce Arrow len, ktovie prečo sa o ňom nič nevie ??

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button