Reportáže

Kvapalina do ostrekovačov v oleji: Majiteľka si zmýlila “otvory”

S dnešnými motormi to nie je úplne najľahšie. Pod kapotou špičková technika, často s výkonom na hrane dimenzovania komponentov motora. Jedno, dve, niekedy dokonca tri turbá, zložitá elektronika a tiež rozvodový mechanizmus. Start stop ničí turbo, nepomáhajú ani predĺžené intervaly výmeny oleja. Pri poruche často tápe aj autorizovaný servis a preto je nutné vydať extra dávku starostlivosti. Nech vám motor vydrží bez krížika čo najdlhšie. Čo však v prípade, že si ho “odpálite” sami úplne banálnou činnosťou? Práve to sa podarilo majiteľke Mini. Kvapalina do ostrekovačov v oleji veru nemá čo robiť. A ak áno, toto vo vnútri agregátu napácha…

Kvapalina do ostrekovačov v oleji = K.O. pre motor

Voda v olejiKvapalina do ostrekovačov v oleji

Majiteľku na potrebu doplnenia kvapaliny do ostrekovačov upozornilo samotné nešťastné Mini kontrolkou alebo jednoducho tým, že voda došla. Žena zastavila a doliala. Avšak do nesprávneho otvoru. Namiesto viečka vody ostrekovačov našla viečko olejové… Kvapalina do ostrekovačov v oleji vytvorila spolu s mazivom akúsi ťažko opísateľnú kašu. Je jasné, že takto ochromené mazanie je pre motor konečná. Mechanici v dielni mali oči v smútku a zároveň sa dobre bavili. Čo už, stáva sa. Na obranu majiteľky Mini len to, že viečko na vodu do ostrekovačov je podľa fotiek motorového priestoru niekde “dobre ukryté”. Je potreba sa rozhliadnuť a poprípade si pozrieť návod k autu : )

PS: Článok nemal za úlohu dehonestovať technické zručnosti žien na poli automobilovej konštrukcie. Podobné sa určite stalo aj množstvu chlapov, ktorí k autám akosi nepričuchli a berú ich len ako kus železa a nutné zlo. Na záver si ešte pripomeňme, “ako správne doliať motorový olej”. Len to doma neskúšajte : )

Fotky
Club BMW région centre FB
Zdroj
Daniel Noblett
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Close