Novinky

Lada Niva 2019: Omladená offroad legenda pokračuje!

Ja viem, ja viem. Lada Niva 2019 sa oficiálne volá Lada 4×4. Nestretol som však človeka, ktorý by ju volal inak ako Niva. Nielen pre staršiu generáciu pôjde stále o offroad nestarnúcu legendu. Lada 4×4 (predtým známa ako Niva) pokračuje ďalej aj po 40 rokoch výroby a patrí medzi najobľúbenejšie autá ruského trhu. Nečudo, že ju automobilka AvtoVAZ ďalej vylepšuje a jemne modernizuje. A nebude tomu inak ani v budúcnosti. Aj napriek ohláseniu moderného nástupcu budú Rusi stále pracovať aj na type Lada 4×4. A práve ho modernizovali pre modelový rok 2019. Čo nové prináša?

Pozri tiež:

Lada Vesta Sport: Športová príchuť z Ruska

Lada Niva 2019 dostala jemné úpravy

Lada 4×4 je za prvých sedem mesiacov roku 2019 5. najpredávanejším autom v Rusku. A jej koniec je zatiaľ v nedohľadne. Potvrdzuje to aj Yves Karakatsanis, prezident automobilky AvtoVAZ. Ten vyhlásil, že Lada 4×4 prežije aj do ďalšej dekády. Svojim spôsobom ide o exkluzivitu trhu. Po boku navoňaných crossoverov a SUV, ktoré sa v reáli terénu boja, je Lada 4×4 pravým offroadom, ktorý sa nebojí ani ťažšieho terénu. O koľkých autách v cenovej kategórii môžeme povedať to isté? 

Lada Niva 2019 Lada 4x4 2019

“Pracujeme na budúcnosti súčasného modelu a premýšľame nad rôznymi štýlovými a designovými úpravami,“ prehlásil Karakatsanis v rozhovore pre ruské média.

Lada 4×4 2019 sa predstavuje na oficiálnej fotografii verzie Urban. Jemný facelift sa zameral na štylistické úpravy jednotlivých verzií offroadu. Nový je prístrojový štít s prehľadnejšou grafikou. Tú zabezpečí kontrast medzi oranžovou a čiernou farbou. Čo je však najväčším ťahákom? Päťdverový model Lada 4×4 v TOP výbave Black Edition dostane lepšie odhlučnenie, štandardne dodávanú klimatizáciu a elektrické spätné zrkadlá.

Pod kapotou je stále atmosférický benzínový štvorvalec 1,7 l 8V s viacbodovým nepriamym vstrekovaním paliva. Poskytuje výkon 61 kW (83 k) pri 5000 ot/min a najvyšší krútiaci moment 129 Nm pri 4000 ot/min. Prevodovka je päťstupňová manuálna.

Lada 4×4 Black Edition stojí v Rusku v prepočte okolo 7600 eur. Čierny lak dopĺňajú 16 – palcové elektróny. “Mestská” Lada 4×4 Urban dostala dvojfarebné disky Grizzly a cena modelu začína v Rusku na 7200 eurách. Verzia 4×4 Luxe si vo výbave polepšila. Má elektrické spätné zrkadlá a zliatinové disky kolies. Tie mohla mať doteraz iba Lada 4×4 Urban. Verzia Luxe stojí v Rusku 6600 eur.

Lada 4×4 2019 (Lada Niva 2019) bude aj naďalej k dispozícii v troj a päťdverovej karosérii a v niekoľkých prevedeniach. Offroad legenda žije aj naďalej.

Ak sa ti článok páčil, zdieľaj ho a pridaj sa k nám na Facebooku ; ) Ďakujeme

Fotky
Lada
Zdroj
Lada
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close