Novinky

Lada Vesta Sport: Športová príchuť z Ruska

Alternatíva k budgetovým modelom áut. Takto mnohí donedávna vnímali ruskú Ladu. Priznajme, že vzhľadom autá z dielne AvtoVAZ neohurovali. Tomu je však v súčasnosti koniec. Aj bežná Lada Vesta vyzerá k svetu. No a model Vesta SW Cross ma na autosalóne v Bratislave naživo mimoriadne prekvapil. Nielen, že spolu s oranžovým lakom vyzerala skvele, ale pri pohľade na zvýšený podvozok zahanbí priechodnosťou nejedno “akože SUV” s pohonom jednej nápravy. No a teraz nám pripravili chuťovku. Ide o Lada Vesta Sport. Čo je na nej športové? Okorenili vzhľad a minoritné zmeny nastali aj na poli techniky. Nižší podvozok a silnejší motor poteší.

Lada Vesta Sport

“Lada Vesta Sport, kde je ten šport?”

Nečakajte však výkony hothatchov. Tu ide v prvom rade o dizajnové stvárnenie. A to sa vydarilo. Agresívne nárazníky s červenou linkou, 17 – palcové kolesá, koncovky výfukov a zadný spojler dotvárajú dynamický tvar, načrtnutý optickým “Xkom” boku karosérie. Ten je typickým znakom nových Lád. Vzhľadom dokáže Lada Vesta Sport bezpochyby zaujať, čo však technika pod kapotou?

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Ani tá neostala bez zmien. Decentné úpravy pomáhajú jazdným vlastnostiam a výkonu. Dimenzovaný podvozok pre “cesty-necesty” išiel o 16 mm k zemi na výsledných 162 mm svetlej výšky. Pravdepodobne tuhšie naladenie prinesie oproti bežnej Lada Vesta trochu športovosti aj do správania na ceste. Pod kapotou bude atmosférický 1,8 l benzíniak, ktorého výkon stúpne z 90 kW (122 k) na solídnych 107 kW (146 k). V reči dynamických čísel to znamená maximálku na úrovni 198 km/h a zrýchlenie na stovku za 9,6 s.

Lada Vesta Sport

Jednoduchá technika, zaujímavý vzhľad a dúfajme aj priaznivá cena. To majú byť tromfy Lada Vesta Sport. Cenu ani dostupnosť na slovenskom trhu zatiaľ nepoznáme, ale ak sa udrží pri zemi, môže byť Vesta Sport mimoriadne zaujímavou alternatívou pre zavedených konkurentov. Už len doplnkami karosérie, ktoré celok pozdvihujú na vyššiu úroveň. Predstavia ju v auguste na moskovskom autosalóne a následne sa dostane na ruský trh. Ako sa páči vám?

Pozri tiež:

Lada Niva 2019: Omladená offroad legenda pokračuje!

Ak sa ti článok páčil, môžeš ho zdielať so svojimi priateľmi.

Fotky
Lada
Zdroj
Lada
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close