Novinky

Lexus F: Budú ďalšie rýchle Lexusy hybridy?

V tomto roku oslavuje séria Lexus F desiate výročie športových modelov označených týmto písmenom. Okrúhle jubileum je príležitosťou premýšľať o ďalšej budúcnosti vozidiel z tejto línie. Zástupcovia spoločnosti zdôrazňujú, že séria Lexus F je mimoriadne dôležitá a najvýkonnejšie Lexusy môžu byť v budúcnosti ešte dynamickejšie vďaka použitiu hybridných technológií. 

Športové možnosti hybridného pohonu

V minulosti bol hybridný pohon spájaný výlučne s ekonomickými a ekologickými vozidlami na každodenné použitie. V súčasnosti táto technológia nachádza čoraz širšie použitie v športových automobiloch a motoristických športoch.  Práve o možnostiach využitia hybridného pohonu v týchto oblastiach hovorila pre portál Car Advice Chika Kako, výkonná viceprezidentka spoločnosti Lexus International:

„Myslím si, že všetci vždy vnímali hybridné modely Lexusu iba cez úsporu paliva, ale v ďalšom vývoji by sme chceli sústrediť väčšiu pozornosť na kvalitu tohto pohonu a sústrediť sa na zdôraznenie dynamiky a športového charakteru, ktoré ponúka hybridná technológia. Chceme využiť výkon a športové prednosti hybridného pohonu. Samozrejme, nemôžeme povedať, čo bude ďalej.”

Pozri tiež:

Lexus LS400 najazdil 1,6 milióna km! Funguje ešte?

Lexus hľadá riešenia

Inžinieri spoločnosti Lexus majú na čom stavať. Takmer všetky modely japonskej značky sú dostupné aj vo verziach s hybridným pohonom a takýto systém možno nájsť aj v športových kupé  LC a RC. Lexus pri tom može využiť pomoc sesterskej Toyoty a tímu Toyota Gazoo Racing, ktorí už majú osvedčené pretekárske vozidlo založené na hybridnej technológii – TS050 Hybrid. Práve s týmto autom vyhrala Toyota posledný ročník  legendárnych pretekov 24h Le Mans.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Séria Lexus F je pre značku dôležitá

K téme budúcnosti série Lexus F sa pred časom vyjadril aj prezident Lexusu Yoshihiro Sawa. Podľa jeho názoru je línia športových modelov pre značku veľmi dôležitá a reprezentuje výnimočný prístup  Lexusu k vývoju športových modelov.

„Jedným z riešení môže byť pretekárske vozidlo GT, ktoré by mohlo byť hybridom s elektromotorom a výkonnou spaľovacou jednotkou a poskytne iný zážitok z jazdy. Nedržíme sa V-osmičiek, V-desiatok ani motoru twin-turbo. Sú dôležité, ale my hľadíme do budúcnosti. Hľadáme cesty, ktoré nás spoja s nasledujúcou érou,” vyjadril sa prezident Lexusu.

Ak sa ti článok páčil, pridaj sa k nám na Facebooku 😉

Fotky
Lexus-Toyota
Zdroj
Lexus-Toyota
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button