Novinky

Lexus UX 2019: Kompaktné, originálne a luxusné SUV

Známy japonský výrobca prémiových áut uviedol na trh nový mestský crossover, z ktorého  srší originalita. Nový Lexus UX 2019 je auto s úplne odlišným štýlom od ostatných, ktoré v sebe spája praktickosť vyššieho a priestranného SUV a dynamickej a ľahko ovládateľnej jazdy hatchbacku.

Lexus UX 2019

Lexus UX 250h drží prvenstvo…

Ako je už v prípade tejto značky zvykom, základom nadštandardného komfortu spojenej s ekonomikou a ekológiou jazdy je zabudovaná hybridná technológia pod kapotou. A možno tu hovoriť rovno aj o konkrétnom prvenstve. Model UX 250h so štvrtou generáciou hybridnej sústavy produkuje najnižšie emisie CO₂ vo svojej triede.

Lexus UX 2019

Ticho, svižne, úsporne

Najnovší Lexus dokáže natiahnuť čas využívania čisto elektrického, maximálne tichého pohonu až na 50 % jazdy v rámci mesta. To sa postará o výraznú úsporu. Počas celej doby totiž jazdíte s nulovou spotrebou a emisiami.  Pri zrýchlení sa za stálej podpory elektromotora zapojí do práce benzínový motor, vďaka čomu si môžete užiť radosť z dynamickej jazdy a pritom mať stále pod kontrolou aj spotrebu. Auto pritom netreba nikdy dobíjať. Funguje na samonabíjacom princípe, vodič sa teda nemusí o nič starať a nič manuálne dobíjať. Zaujímavé sú aj výsledky testov, ktoré ukázali, že použité technológie majú pozitívny vplyv na menšie opotrebovávanie bŕzd aj pneumatík, vďaka čomu môžu majitelia hybridných vozidiel ušetriť ročne na servise.

Vychytávky, vďaka ktorým to ide „ako po masle“

Vývojári pri tomto aute využili princíp japonskej architektúry „engawa“. Ten dodáva za volantom pocit ľahšej ovládateľnosti a manévrovateľnosti auta aj v stiesnených priestoroch či pri parkovaní. Plusom je aj lepšia viditeľnosť na cestu vďaka novej platforme GA-C.

Lexus UX 2019

Do tohto modelu zapracovala automobilka Lexus po prvýkrát úplne nové inovácie v oblasti aerodynamiky. Dizajn tvaru vzájomne prepojených zadných LED svetiel, ktorý pripomína zadnú „plutvu“, dodáva autu pri nárazoch bočného vetra citeľne lepšiu stabilitu. Lepšej aerodynamike napomáhajú aj za týmto účelom upravené oblúkové výlisky nad kolesami a tiež 17‘‘ zliatinové disky. O tom, že to myslí Lexus s aerodynamikou a bezpečnosťou skutočne vážne, svedčia aj prísne testy každého jedného modelu UX v jednom z najväčších veterných tunelov na svete.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Samozrejme spomínaný model dorazil aj na Slovensko. Viac informácií ako o modeli, tak aj o aktuálnom cenovom zvýhodnení sa dozviete u autorizovaného partnera Lexus.

Fotky
Toyota Lexus
Zdroj
Toyota Lexus
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close