Reportáže

Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+ pokoril rekord Nürburgringu. V akej triede?

Vďaka oficiálne nameranému a notársky overenému času 7:25:41 je nový Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+  najrýchlejším sériovo vyrábaným 4-miestnym vozidlom na svete na legendárnom severnom okruhu Nürburgringu. Za volantom kompletne vybaveného a sériového osemvalcového modelu sedel vývojový inžinier AMG Demian Schaffert. Niekdajší pretekár sa podieľal na vývoji vysokej dynamiky jazdy štvordverového kupé najrýchlejším kolom demonštroval mohutný výkon 470 kW/639 k. Pozrite si video, stojí za to.

Pozri tiež:

Mercedes-Benz C43 AMG: Koľko koní stratil po 300 000 km?

Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+ je najrýchlejším štvorsedadlovým autom v “Zelenom pekle”

Severný okruh Nürburgringu je najnáročnejšou pretekárskou traťou na svete. Najrýchlejšie kolo je preto najnáročnejšou zaťažkávacou skúškou kvalít športového vozidla. Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+ má preto najlepšie predpoklady: k jeho sériovej výbave patria aj prvky pre dynamiku jazdy, ako sú plne variabilný náhon na všetky kolesá AMG Performance 4MATIC+, aktívne riadenie zadnej nápravy, elektronicky ovládaný zverný diferenciál zadnej nápravy a program agility AMG DYNAMICS.

Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+

Voliteľné pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup2 sa postarali o poslednú štipku priľnavosti pre optimálnu trakciu a zrýchlenie pri výjazde zo zákrut „Zeleného pekla“. Najrýchlejšie kolo dôkladne merali nezávislí experti spoločnosti „wige SOLUTIONS“. Nezávislý notár navyše overil riadny stav vozidla a čas na kolo.

Ak sa ti článok páčil, pridaj sa k nám na Facebooku 😉

Fotky
Mercedes
Zdroj
Mercedes
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button