Novinky

Bezplatné nabíjanie elektromobilov v Bratislave v rámci projektu NEXT-E

BMW patrí medzi partnerov NEXT-E, jedného z najväčších projektov v rámci rozvoja elektromobility v Európe, ktorý dostal jeden z najvyšších grantov Európskej komisie v oblasti. Na Slovensku v rámci projektu vybudujú 18 rýchlonabíjacích a 7 ultranabíjacích staníc. Bezplatné nabíjanie elektromobilov je v súčasnosti možné na najmodernejšej čerpacej stanici Slovnaft v Bratislave.

Zákazníci najmodernejšej servisnej stanice Slovnaft na Prístavnej ulici v Bratislave môžu využívať novú službu. Slovnaft tu nainštaloval prvú elektronabíjačku v rámci projektu NEXT-E na Slovensku. Do konca roka by mali pribudnúť v sieti čerpacích staníc Slovnaft ďalšie štyri elektronabíjačky.

elektronabíjačka Slovnaft

Bezplatné nabíjanie elektromobilov v Bratislave pre všetkých

Zákazníci môžu na servisnej stanici Slovnaft na Prístavnej ulici nabíjať svoje elektromobily pomocou konektoru Type 2 (striedavý prúd), ako aj konektorov CHAdeMO a CCS (jednosmerný prúd). Súčasne je možné nabíjať dve vozidlá, pri kombinácii jednosmerného prúdu s výkonom 50kW a striedavého s výkonom 22kW. Komfort pri nabíjaní zabezpečujú vyhradené parkovacie miesta vyznačené špecifickou zelenou farbou s ikonou nabíjačky. Odhadovaný čas nabitia elektromobilu je približne 30 minút pri nabití batérie na 80 %. 

„V rámci Stratégie 2030 je našim cieľom poskytnúť ľuďom na cestách najlepšie a najžiadanejšie služby, ku ktorým už  dnes patrí aj podpora elektromobility. Aj takto chceme transformovať našu maloobchodnú činnosť aby sme boli prvou voľbou pre zákazníkov,“ povedala riaditeľka maloobchodu SLOVNAFT, a.s. ,Timea Reicher.

„BMW Group sa podieľa na niekoľkých projektoch budovania celoeurópskej nabíjacie siete a služieb pre elektrické vozidlá, či prémiového zdieľania elektromobilov v rámci car-sharingu. Vítame všetky aktivity spojené s rozširovaním staníc pre vodičov na Slovensku a zvyšovaným atraktívnosti ekologickej mobility”, uviedol Michael Kordys, General Manager spoločnosti BMW Slovenská republika.

NEXT-E nabíjanie elektromobilov v Bratislave

Projekt NEXT-E

Európska komisia vybrala projekt NEXT-E na spolufinancovanie cez Nástroj na spájanie Európy, v rámci ktorého sa nainštaluje 222 rýchlonabíjačiek a 30 ultranabíjačiek v Česku, Maďarsku, Slovinsku, Chorvátsku, Rumunsku a na Slovensku. Konzorcium NEXT-E obdržalo grant vo výške  18,84 milióna eur na rozvoj elektromobility a umožní majiteľom elektromobilov cestovať naprieč vybranými krajinami vďaka integrovanej nabíjacej sieti. Členmi konzorcia sú spoločnosti skupiny E.ON (Západoslovenská energetika na Slovensku, český E.ON Czech Republic, maďarský E.ON Hungary, rumunský E.ON Romania), spoločnosti Skupiny MOL (zastúpené pobočkami vo všetkých šiestich zúčastnených krajinách), Hrvatska elektroprivreda v Chorvátsku, PETROL (v Slovinsku a Chorvátsku), ako aj Nissan a BMW.

Fotky
BMW
Zdroj
BMW
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close