Novinky

Najlacnejšie SUV Škoda: Konkurent T-Rocu bude bodovať priestorom

Autá typu SUV v predajoch rastú raketovým tempom a preto nečudo, že si automobilky chcú uchmatnúť z chutného koláča čo najväčšiu porciu. Veľký brat Škody, Volkswagen, v tomto segmente “ide”. Po podarenom T-Rocu predstavuje postupne maličký T-Cross. Škoda je v tomto smere pozadu, nateraz najdostupnejším SUV je Karoq. To sa onedlho zmení. Najlacnejšie SUV Škoda bude konkurentom T-Rocu a ako je u Simply Clever automobilky zvykom, ponúkne niečo “navyše”.

najlacnejšie SUV Škoda nové SUV ŠKoda

Najlacnejšie SUV Škoda zároveň najpriestrannejšie v triede

Že ste ho už niekde videli? Pôjde o sériový typ, ktorého tvary naznačil koncept Vision X. Autoexpress prináša prvé neoficiálne skice toho, ako bude nová Škoda vyzerať. Postavia ju na modulárnej platforme MQB AO s rázvorom osí kolies 2 645 mm. Pôjde tak o priameho nástupcu Škody Yeti s takmer rovnakou dĺžkou karosérie okolo 4,2 m. Podľa slov šéfa automobilky Bernharda Maiera má nové najlacnejšie SUV Škoda poskytnúť v triede vrcholnú priestorovú ponuku. Vraj pôjde o najpraktickejšie a najpriestrannejšie kompaktné SUV. Prekoná aj sesterský T-Roc. Nové SUV Škoda má byť tiež lacnejšie.

„Stále sa snažíme, aby naše auta mierili do horného spektra konkrétneho segmentu a preto majú dlhší rázvor osí kolies, väčší kufor a viac miesta v kabíne. Táto obchodná trieda sa rozvinula len nedávno, my však chceme byť súčasťou a ponúkať produkt, ktorý bude ušitý na mieru. A preto sme predstavili koncept Vision X, ktorý približuje budúcnosť,” hovorí pán Maier.

Maier podotkol, že najlacnejšie SUV Škoda bude ozaj lacné a cenovo veľmi dostupné. Podvozok však na rozdiel od T-Rocu nepočíta s pohonom všetkých kolies. Pôjde teda skôr o crossover, ako nové SUV Škoda, aj keď automobilky radi označujú zvýšené predokolky ako SUV.

Takmer 570 koňová Škoda Superb je rýchlejšia než BMW M5!

Nové SUV Škoda len ako predokolka

Paleta motorov začne základom s litrovým trojvalcom 1,0 TSI s 95 a 115 koňmi. Väčší benzínový štvorvalec 1,5 TSI ponúkne 130 a 150 koní. Príde dokonca aj turbodiesel 1,6 TDI. O benzínovom hybride zatiaľ rozhodnutie nepadlo. Cena a začlenenie Škody hierarchicky pod VW pravdepodobne vylučuje TOP verzie ako RS, aj keď Monte Carlo alebo Sportline asi príde, keďže ide primárne o auto pre mladých. Zatiaľ sú to všetko špekulácie.

Ľudia zo značky tvrdia, že produkčný Vision X, najlacnejšie SUV Škoda, nemá počtom registrácii prekonať väčší Karoq. Uvidíme, aká bude realita. Segment kompaktných až malých SUV / crossover rastie raketovým tempom a nové SUV Škoda má predpoklady byť veľmi úspešným zástupcom.

Ak sa ti článok páčil, pridaj sa k nám na Facebooku 😉

Fotky
autoexpress.com
Zdroj
autoexpress.com
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close