NovinkyReportáže
Aktuálne

Najlepšie auto na ťahanie prívesu 2018 je kombi BMW

Ak chcete najlepšie auto na ťahanie prívesu, zvážte výsledky prestížneho testu Tow Car Awards 2018. Tohtoročný víťaz prekvapil, nie však porotu zloženú z redaktorov Practical Caravan alebo The Camping and Caravaning  Club. Výsledok je vraj jednoznačný. Najlepšie auto na ťahanie prívesu roku 2018 je BMW 520d Touring xDrive. Okrem celkového víťaza zverejnili víťazov jednotlivých kategórii. Pozrite sa na najlepšie autá zaujímavej disciplíny. Ak máte karavan a často chodíte kempovať, aj výsledky Tow Car Awards 2018 môžu ovplyvniť kúpu nového auta.

Aj štýlová Kia Stinger GT je vhodná pre ťahanie ťaškého prívesu.

Kritéria pre najlepšie auto na ťahanie prívesu

Do testu zakomponovali celkovo 44 áut, rozdelených do hmotnostných kategórii. Autá ťahajú príves s 85 % prevádzkovej hmotnosti auta. Ak je prevádzková hmotnosť auta 1000 kg, ťahá 850 kg príves. Môže ísť aj o nižšie číslo a to len vtedy, ak výrobca udáva nižšiu maximálnu povolenú hmotnosť. Nejde len o subjektívne pocity, správanie áut porota hodnotí veľmi komplexne. A všetci respondenti prechádzajú rovnakým “peklom”, či už ide o malý hatchback ako napr VW Polo alebo rodinné SUV. Líši sa len hmotnosť prívesu. Najväčšiu váhu v konečnom hodnotení majú vlastnosti auta, ktoré súvisia so samotným ťahaním prívesu. Ale nejde len o ne.

Pravdepodobne mnohí by netipovali kombík BMW 520d xDrive ako víťaza testu. Porotcovia však tvrdia, že vyhralo jednoznačne. O to viac prekvapivé, keďže BMW doteraz nebodovalo. Nová päťka je však vhodná aj ako auto na ťahanie prívesu. Veľmi vhodná… Svoju úlohu pri skvelej stabilite zohral aj pohon 4 kolies xDrive a adaptívne pruženie zase udržiavalo svetlú výšku. Motor sa pýšil optimálnou kombináciou výkonu a ekonomiky prevádzky.

Ale ani ostatní víťazi v podkategóriách sa nemajú za čo hanbiť. Najlepším malým autom je VW Polo 1,0 TSI DSG. Bodovala aj extravagantná Kia Stinger GT. Je najlepším benzínovým autom na ťahanie prívesu. Všetkých víťazov kategórii Tow Car Awards 2018 si môžete pozrieť v nasledujúcej tabuľke. Ak máte staršie auto a chcete vedieť ako si počína pri ťahaní prívesu, pozrite na stránky Tow Car Awards.

Tow Car Awards 2018 výsledky

Celkový víťaz BMW 520d Touring xDrive M Sport
Najlepšie benzínové auto Kia Stinger 2,0 T-GDi GT-Line
Najekonomickejšie auto Hyundai i30 Tourer 1,6 CRDi
Najlepšie ľahké auto VW Polo 1,0 TSI DSG
Najlepšie rodinné SUV Volvo XC40 D4 AWD R-Design
do 1 399 kg Škoda Octavia 2,0 TDI
od 1 400 do 1 549 kg Škoda Superb 2,0 TDI
od 1 550 do 1 699 kg Peugeot 5008 2,0 BlueHDi EAT8 GT
od 1 700 do 1 899 kg BMW 520d Touring xDrive M Sport
nad 1 900 kg Land Rover Discovery 3,0 Td6 HSE

Fotky
towcarawards.com
Zdroj
towcarawards.com
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close