Novinky

Nástupca Rapidu bude nová Škoda Scala! Žiaden Favorit, Felicia ani Popular…

Škoda už dlhšie predpovedala, že nástupca Rapidu ponesie iné meno, ako doposiaľ. Podľa starších informácii by novinka mala byť bližšie ku svojmu vzoru, VW Golf, a to nielen rozmermi ale aj technológiami a celkovou kvalitou. Preto tá zmena mena? Novinke dali meno Škoda Scala. Podivné pomenovanie má korene v latinskom jazyku a znamená “schody” alebo ak chcete “rebrík”. Súvisí to s pozdvihnutím “nového Rapidu” na vyššiu úroveň?

Pozri tiež:

Najlacnejšie SUV Škoda: Konkurent T-Rocu bude bodovať priestorom

Zabudnite na Rapid. Prichádza Škoda Scala

Dizajnový smer novej Škoda Scala prezentoval športový koncept Vision RS. Sériový model prevezme základné rysy a má sa stať dôstojným zástupcom kompaktnej triedy, ktorej dominuje v Európe VW Golf. Starý Rapid bol niekde na rozhraní kompaktnej triedy a malých automobilov. S novou Scalou tomu má byť koniec. Či je názov šťastným riešením, ukáže až čas. Bohužiaľ, len pár hodín po zverejnení pospolitý ľud nenechal nič na náhode a na internete sa pod článkami objavujú prezývky, ku ktorým názov jednoducho inklinuje.

nová Škoda Scala, vision RS
Vzhľad novej Škoda Scala bude vychádzať z konceptu Vision RS

“Ide o úplne nový automobil, ktorý v triede stanovuje nové štandardy v oblasti technológii, bezpečnosti a dizajnu. Sme presvedčení, že Škoda Scala má najlepšie šance k tomu, aby pre značku definovala segment nižšej strednej triedy,” hovorí Berhnard Maier, predseda predstavenstva Škoda Auto.

Plnohodnotný zástupca kompaktnej triedy

Už dlhšie sa hovorilo o tom, že nový Rapid už nebude Rapid. Do úvahy pripadali mená ako Felicia, Favorit alebo Škoda Popular. Rapid to už byť nesmel, pri uvedení na trh išlo o lacné auto, ktoré malo svojou budgetovou cenou (a tiež kvalitou, napr. interiéru) konkurovať lacným autám typu Renault Fluence. Postupne sa však dojem a kvalita zlepšovali, prišiel Spaceback, zaujímavé výbavové stupne a poškuľovanie po plnohodnotnej nižšej strednej triede. A tak ako nástupca prichádza Škoda Scala. Pôjde výhradne o hatchback, na liftback zabudnime.

Pozri tiež:

Nová Škoda Rapid 2019 zásadne iná. Budú s VW Golf konkurenti?

Nová Škoda Scala sa svetu predstaví ešte tohto roku. Dizajnový smer je daný konceptom Vision RS. Uvidíme, nakoľko sa v reáli budú podobať. Automobilka tiež sľubuje technológie a inovácie z áut vyššej triedy. Na novú Škoda Scala si budeme musieť zvyknúť, predsa v histórii značky ide o nepoznaný pojem. Ako sa vám nové meno kompaktnej Škody pozdáva? Považujete to za dobrý krok, alebo by ste uvítali radšej “Feliciu, Favorit alebo Popular? : )

Ak sa ti článok páčil, pridaj sa k nám na Facebooku 😉

Fotky
Škoda Auto
Zdroj
Škoda Auto
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close