NovinkyReportáže

Nemecký LIDL požičia kultový roadster! Dočkáme sa aj u nás?

Nemecký Lidl to myslí so sprievodnými službami vážne. Okrem toho, že sa z neho v Európe stáva hráč na poli mladých ojazdených áut, prichádza s ďalšou novinkou. Za veľmi priaznivých cenových podmienok vám prenajme auto. A to nie len také hocijaké. Pilotný projekt odštartuje v Severnom Porýní – Vestfálsku. Lidl spolupracuje s Mazdou, k dispozícii bude okrem “bežných” typov 2, CX-3, CX-5 aj kultový roadster Mazda MX-5. A to za cenu len 9 eur na hodinu! Veru, v tomto môžeme Nemcom závidieť.

kultový roadster Mazda MX-5

Kultový roadster na hodinu za cenu malého nákupu

Iba za 9 eur na hodinu si môžu (nielen) miestni obyvatelia vychutnať vietor vo vlasoch a skvelé jazdné vlastnosti hravej Mazdy. Ak by ste chceli požičať napr. Mazdu 2, zaplatíte len 4  eurá na hodinu. Služba je automatizovaná a spolupracuje s aplikáciou Flinkster. Registrácia je zadarmo do konca septembra, potom bude spoplatnená jednorázovo a to 15 eurami. Otváranie aj zatváranie áut vyriešili cez smartfón a spomínanú aplikáciu. Účtuje sa každých 15 minút jazdy. V cene je logicky len zapožičanie auta, náklady na palivo sa po jazde automaticky strhnú z kreditnej karty zákazníka.

Zatiaľ len pre nemecký Lidl

Projekt spustia do konca augusta a to v 50 pobočkách Lidl v Severnom Porýni – Vestfálsku. K dispozícii bude 150 vozidiel. Každá predajňa bude mať k dispozícií 3 autá s vyhradenými miestami. Auto si rezervujete cez aplikáciu spoločností Flinkster a po skončení jazdy ho vrátite na vyhradené parkovacie miesto. Pre zaujímavosť, všetky Mazdy budú mať benzínový motor.

nemecký Lidl Mazda Flinkster

Uvidíme, či nemecký Lidl rozšíri službu po celej krajine, popr. či sa bude jednať o celoeurópsky projekt. Je to zatiaľ v plienkach, no koho by nepotešil kultový roadster na pár hodín zábavy za volantom? Za pomerne málo peňazí dostanete veľa muziky a auto nemusíte vlastniť. Mne sa krok Lidlu v Nemecku páči, s jeho nasadením na Slovensko som bohužiaľ skeptický. Aspoň v blízkej budúcnosti.

Ak sa článok páčil, zdieľaj ho so svojimi priateľmi : ) 

Fotky
motor-talk.de, Flinkster, Lidl
Zdroj
motor-talk.de
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close