Novinky

Neúspešné modely Opel končia. Nástupcu nedostane ani Zafira

V súčasnosti Opel nie je automobilkou, ktorej by sa s predajmi darilo. Minulého roku predali v Európe 935 tisíc automobilov, čo je tržný podiel na úrovni 6,04 %. Nečudo, že pod patronátom Francúzov a skupiny PSA ju čaká výrazná reštruktualizácia. Tá sa nebude týkať len vedenia, fabrík, interných procesov alebo zamestnancov. Logicky dôjde aj na modelovú ponuku. Neúspešné modely Opel skončia bez nástupcov. Okrem Opel Adam, Karl a Cascada dostane stopku aj rodinný Opel Zafira a trojdverová Astra GTC. Čo príde namiesto nich? Nové modely Opel postavené na základoch PSA.

neúspešné modely Opel, nové modely Opel

Neúspešné modely Opel končia

Opel čakajú výrazné škrty modelov. Niektoré modely Opel už skončili kvôli emisným normám a novej metodike merania spotreby WLTP (aj silná benzínová Insignia). Teraz ponuku okrešú noví majitelia, skupina PSA, ktorá neúspešné modely Opel jednoducho vyradí. V ponuke tak zostane len Corsa, Astra a Insignia. Na francúzskych základoch postavené SUV Crossland X a Grandland X samozrejme zostanú tiež.

neúspešné modely Opel, nové modely Opel

Skončia maličké Opel Adam a Karl, kabriolet Cascada, trojdverová Astra GTC a taktiež rodinná Zafira. Posledného menovaného zastúpia väčšie SUV, postavené na základoch PSA.

neúspešné modely Opel, nové modely Opel

Nové modely Opel už budúci rok

Pre značku pôjde o kľúčové autá a práve na nich sa zameria. Od budúceho roku však príde hromada noviniek, do roku 2020 ich má byť osem. Spomeniem ako prvú novú Corsu, ktorá okrem benzínových motorov ponúkne aj elektrickú verziu. Grandland X dostane plug-in hybridný pohon. V roku 2020 príde nástupca Opel Mokky X a nové Vivaro. Nové modely Opel budú postavia na základoch PSA. Či táto stratégia prinesie ovocie v podobe vyššieho podielu trhu je vo hviezdach, čas ukáže.

Ak sa ti článok páčil, pridaj sa k nám na Facebooku 😉

Fotky
Opel
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close