Novinky

Nová Alfa Romeo GTV a 8C. Dočkáme sa?

Taliani plánujú znovuzrodiť dve ikonické mená! Nová Alfa Romeo GTV a 8C by mohli byť už onedlho realitou. A obe našľapané modernou technikou. FCA Group na twitteri oznámil znovuzrodenie ikon značky. Nová Alfa Romeo GTV má mať viac ako 600 koní, pohon  štyroch kolies a vektorovanie točivého momentu. Podkúri tak nemeckým rýchlikom a pridá k tomu taliansku vášeň.

Nová Alfa Romeo GTV

GTV Quadrifoglio bude súčasťou 5 ročného plánu značky. Má prezentovať športový taliansky akcent a vzrušujúcu jazdu. Štvormiestne športové auto s rozdelením hmotnosti 50:50. Po geniálnej Giulii sa o kvality GTV vôbec nebojím. Držím Alfe prsty, bodaj by predávali viac takýchto áut.

alfa romeo gtv

Alfa Romeo 8C

A čo nová Alfa Romeo 8C? Dostane dvojturbový motor vzadu(!) s neznámym počtom valcov, prednú nápravu zamestná elektromotor a celok pripraví 700 koní. A teraz si sadnite. Na stovku Alfa Romeo 8C zrýchli za menej ako 3 s… Dostane tiež monokok z uhlíkových vláken. A tiež patričnú cenovku. v tomto prípade už pôjde o rýdzi superšport.

nova alfa romeo 8c 2022

Oba projetky by sa mali do výroby dostať v roku 2022. Dúfam že FCA Group plány nepozmení ani nezastaví. Alfa Romeo GTV a 8C by osviežili trh športových áut mimoriadnym spôsobom. Emócie pri talianskej značke nesmú chýbať. Dúfam, že inak to nebude ani v tomto (potenciálnom) prípade.

Fotky
FCA Group
Zdroj
FCA Groupcarthrottle
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close