Novinky

Nová Kia ProCeed 2019: Shooting brake pre každého je tu!

Praktická a zároveň príťažlivá Kórejčanka narodená na Slovensku

S obľúbeným typom Ceed to Kia roztočila vo veľkom. Nová Kia Ceed je prakticky ešte sále horúcou novinkou, no dnes Kórejci predstavili jej extravagantný a štýlový variant. A pozadu neostáva ani pragmatickosť. Vážení, je tu nová Kia ProCeed 2019, dostupný shooting brake. Novinka sa inšpirovala minuloročným krásny konceptom ProCeed a teraz sa nám ukazuje v sériovej podobe. Svedčí jej to? Posúďte sami.

Nová Kia Proceed 2019

Nová Kia ProCeed 2019 nerobí kompromisy

Ak si myslíte, že ProCeed je len vyfintené kombi, ktoré stratilo na praktickosti, vyvediem vás z omylu. Daň za krásu nová Kia ProCeed neplatila a je len minimálne poznačená. Batožinový priestor sa oproti Ceed Sportwagon zmenšil len o 6 litrov, základných 594 litrov je veľmi dobré číslo. Kia odviedla skvelú prácu a zvažujúca sa strecha výrazným spôsobom neobmedzuje prepravné kapacity novinky. Dĺžkou bijú s klasickou Kia Ceed Sportwagon rovnakú partiu, Kia ProCeed 2019 je však o 43 milimetrov nižšia,čo prospieva športovo elegantnému postoju. A ozaj, dynamickou líniou pripomína krásavca triedy shooting brake, nový Mercedes CLA. O dizajne si názor spravte sami z priložených fotografií. Hovoria samé za seba. Nová Kia ProCeed 2019  bude stáť na 17 – palcových diskov a pre verziu GT sú pripravené 18 – palcové kolesá.

Nová Kia Proceed 2019

Čo nie je prekvapením, je prebratie techniky z bežnej Kia Ceed. Taktiež tu nájdeme prepĺňané 1,0 l (120 koní a 172 Nm) a 1,4 l (140 koní a 242 Nm) benzínové motory T-GDi a 1,6 l turbodiesel CRDi (136 koní a 280 Nm). Vrcholom bude potentný 1,6 l prepĺňaný benzíniak T-GDi pre top model ProCeed GT. Poskytne 204 koní a 265 Nm. Poháňať bude prednú nápravu cez 6 -stupňový manuál alebo v opcii 7 -stupňovú dvojspojkovú prevodovku, čo platí pre všetky motorizácie.

Nová Kia Proceed 2019

Kia ProCeed 2019 a ProCeed GT predstavia vo výstavnej premiére na októbrovom autosalóne v Paríži 2018. Do výroby sa dostane v novembri a budú ju vyrábať na Slovensku v Tepličke nad Váhom. Prvý zákazníci si novú Kia ProCeed 2019 odvezú domov začiatkom budúceho roka.

Ak sa ti článok páčil, pridaj sa k nám na FB a zdieľaj ho so svojimi priateľmi.

Fotky
KIA
Zdroj
KIA
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close