Novinky

Nová Mazda 3 2019 je oficiálne tu! Ako sa vám páči?

Dnes v noci predstavená nová Mazda 3 2019 na oficiálnych fotkách vyzerá skvele. Hatchback aj sedan idú cestou evolúcie Kodo dizajnu, no z konceptu KAI si najmä hatchback zachováva podstatnú časť dynamických vzhľadových prvkov. Posúďte sami. Vpredu dominuje mohutná maska po vzore ostatných modelov a úzke svetlomety. Pri Mazde charakteristické štíhle telo zostáva. Zozadu pôsobí najmä hatchback mimoriadne dynamicky až agresívne vďaka integrovanému spojleru širokému postoju. Sedan je elegantnejší. Viac ako tisíc slov napovedia oficiálne fotografie. Dizajnovo evolučná, pod kapotou (možno) revolučná, aj taká je nová Mazda 3 2019.

nová Mazda 3 2019

Minimalistický interiér s retro volantom

Čo ma však z fotiek zaujalo, je interiér novej Mazdy 3. Maximálne minimalistický, s retro štýlom a napriek tomu perfektný. Pridajte k tomu kvalitnejšie materiály po vzore novej šestky a máte recept na skvelé miesto pre vodiča. okrem toho má byť sedadlo vodiča ukotvené nižšie ako v odchádzajúcej trojke.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

A čo ten SkyActiv-X?

Mazda 3 2019 má byť nositeľkou novej technológie SkyActiv-X, ktorá sľubuje revolúciu pod kapotou. Benzínový motor s kompresorom má byť mimoriadne efektívny a úsporný. V určitých podmienkach bude spaľovať benzín vznetovým princípom, zapaľovacie sviečky si však ponechá. Zaujímavé, že Mazda zatiaľ o nasadení SkyActiv-X v novej trojke mlčí. Z konvenčných motorov majú byť k dispozícii 1,5 , 2,0 a 2,5 l benzínové motory SkyActiv-G a nový diesel SkyActiv-D s objemom 1,8 l. Mazda tiež hovorí o M hybrid technológii, ktorá spojí ekonomiku prevádzky s potešením jazdy.

nová Mazda 3 2019

Nová Mazda 3 2019 poteší jazdou. Už tradične

Zlepšený má byť aj podvozok pre ešte väčší pôžitok z jazdy. Nebude chýbať obľúbený G-Vectoring, ktorý uberie časť krútiaceho momentu v zákrute vtedy, keď to podvozok potrebuje pre čo najlepší výjazd a pocit z jazdy. Nová Mazda 3 2019 bude iste hitom, a to nielen vzhľadovým. Ponúkne špičkovú techniku, dynamický vzhľad a bude opäť každodennou voľbou pre nadšených vodičov.

Ak sa ti článok páčil, pridaj sa k nám na Facebooku 😉

Fotky
carscoops, Mazda
Zdroj
carscoops, Mazda
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button