Novinky

Nová Mazda 3 2019 na prvých oficiálnych skicách

Pamätám si to ako dnes. Po predstavení KAI Concept na tokijskom autosalóne pôsobil predobraz novej trojky neuveriteľne krásne. Spolu s Vision Concept išlo o najväčšie pecky autosalónu v Tokiu. Teraz magazín carscoops získal oficiálne skice nadchádzajúcej zástupkyne nižšej strednej triedy. Nová Mazda 3 2019 si zachová znaky, ktoré naznačil krásny koncept, zároveň však bude vyzerať oveľa uhladenejšie a menej agresívne. Čo ďalšie o nej vieme?

Pozri tiež:

Nová Mazda 3 2019 nabrala reálne kontúry! Ako bude vyzerať?

Nová Mazda 3 2019 ponúkne evolúciu v podobe KODO dizajnu, ktorú naznačuje najnovšia generácia Mazdy CX-5 a vlajkovej lode Mazda 6. KAI Concept predstavoval 5 – dverový hatchback, oficiálne skice ukazujú štvordverový sedan. Ten sa na prvý pohľad oproti terajšej generácii veľmi nezmenil, pôjde o evolučne pojatú novú generáciu.

Nová Mazda 3 2019 na skicách značky

Spredu zaujme dynamickejší a agresívnejší pohľad spolu s užšími svetlometmi po vzore novej CX-5.

nová Mazda 3 2019

nová Mazda 3 2019
Porovnanie novej generácie na oficiálnej skici spolu s predobrazom KAI Concept.

Vnútri zaujme palubná doska, ktorá výrazne vychádza z konceptu KAI. Zameriava sa na vodiča a minimalistické tvary jej sadnú. Pozrite sa na ten maličký retro volant. Výduchy okolo volantu mi pripomínajú legendárnu Hondu S2000. Na vrchu palubnej dosky bude veľký tablet infotainmentu a navigácie. Prístrojový štít si ponechá klasické analógové ukazovatele s minimalistickým dizajnom. Práve celkový minimalizmus už dnešným interiérom Mazda pasuje, nová trojka ho posunie na vyššiu úroveň spolu s kvalitnejšími materiálmi po vzore Mazdy 6.

nová Mazda 3 2019

nová Mazda 3 2019

Revolučný SkyActiv-X a ešte lepšia jazda

Nová Mazda 3 2019  bude prvým nositeľom technológie SkyActiv-X, kedy za určitých podmienok bude horieť benzín vo valcoch vznetovým princípom. Zapaľovacie sviečky si však ponechá, budú “dohliadať” na spaľovací proces a motor ich bude taktiež využívať. Viac o SkyActiv-X v mojom staršom článku. Motor 2,0 l motor s kompresorom by mal ponúknuť výkon 190 koní a  krútiaci moment 230 Nm. Mazda tiež tvrdí, že oproti rovnako výkonnému motoru rady SkyActiv-G bude novinka o 20 % úspornejšia a vypustí o 25 % menej CO2.

nová Mazda 3 2019

nová Mazda 3 2019

Nová Mazda 3 2019 príde do predaja v polovici budúceho roka. Pod kapotou bude revolučná, dizajnom skôr evolučná. Platforma má byť tuhšia s ešte lepšími jazdnými vlastnosťami. Čo hovoríte na prvé tvary novej trojky?

Ak sa ti článok páčil, pridaj sa k nám na Facebooku 😉

Fotky
carscoops.com, mazda
Zdroj
carscoops.com
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Jeden komentár

  1. Spätné upozornenie: Mazda 3 Kai 2019 - citycar.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close