Novinky

Nová Mazda 3 2019 nabrala reálne kontúry! Ako bude vyzerať?

Japonská automobilka nás doteraz pripravovala na príchod novej trojky s revolučnou technikou len pár krátkymi videami a fotkami bočnej siluety. Magazín carscoops však získal “špionážne” foto zakamuflovanej sériovej karosérie a interiéru. Nová Mazda 3 2019 bude podľa očakávaní veľmi dynamická (pamätáte si na krásny koncept KAI?) s veľkou prednou maskou. Najmä zadná časť pripomína koncept KAI, aj napriek zamaskovanému zovňajšku si vzhľad novej troječky dokážeme predstaviť v celkom jasnom svetle. A nechýba pohľad na minimalistický interiér. Ale čo vám budem opisovať, pozrite si, ako nová Mazda 3 2019 vyzerá na prvých foto.

nová Mazda 3 2019

Nová Mazda 3 2019 prinesie revolúciu pod kapotou

Novinka pod maskovaním vyzerá veľmi proporčne a dynamicky, s úzkymi prednými svetlami dostáva agresívny vzhľad po vzore konceptu KAI. Aj keď pôjde o úplne novú generáciu, smerovanie dizajnu môžem označiť za evolučné. Aj pod kabátom maskovania jasne badať črty súčasnej trojky, ktorá stále vyzerá k svetu.

nová Mazda 3 2019

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Revolúciu však čakajme pod kapotou. Nová Mazda 3 2019 má byť prvou lastovičkou s technológiou SkyActiv-X. 2,0 l benzínový motor s kompresorom bude v určitých podmienkach pracovať ako vznetový, zapaľovacie sviečky si však ponechá pre kontrolu celého spaľovacieho procesu. Výkon má byť 190 koní. Mazda sľubuje revolučnú účinnosť motora, nízku spotrebu a emisie a zaujímavý prejav. Uvidíme, či motor naplní očakávania. A uvidíme už čoskoro… Okrem toho má nová Mazda 3 2019 poskytnúť lepšiu ovládateľnosť, nižšiu pozíciu sedenia a lepšie materiály v interiéri. Premiéra novej trojky prebehne na autosalóne v Los Angeles už koncom novembra 2018.

Ak sa ti článok páčil, pridaj sa k nám na Facebooku 😉

Fotky
carscoops
Zdroj
carscoops
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button