NovinkyReportáže

Nová Mazda 6 vo výrobnom procese. Značka oslavuje!

Automobilky často prichádzajú s videami výroby konkrétnych áut. Chcú ukázať pokrokovú technológiu a nechávajú nahliadnuť pod pokrývku. Predsa, do výrobného procesu sa len tak ľahko nedostanete. Aj japonská značka nám priblíži výrobu jedného z najlepších áut strednej triedy. Nová Mazda 6, ktorú na Slovensku ukázali vo výstavnej premiére nedávno v Bratislave, a jej príchod na svet v továrni Hofu. Značka video zverejnila pri vzácnej príležitosti. V Japonsku už spolu vyrobili 50 miliónov Mázd!

86 rokov a 50 miliónov Mázd!

Číslo sa na prvý pohľad nemusí zdať vysoké. Nezabudnime, že Mazda nie je veľkou automobilkou. 15 mája zišla v Japonsku Mazda s “poradovým” číslom 50 000 000. Prvá Mazda bola v októbri 1931 trojkolesovým nákladiakom. “Mazda začala vyrábať autá pred 86 rokmi a teraz sme dosiahli 50 miliónov kusov. Pri priemernej výrobe 1 milión ročne by to trvalo 50 rokov. Aj to dokazuje, akú bohatú históriu má Mazda ako značka,” hovorí prezident a CEO Masamichi Kogai pri príležitosti osláv. Prvé osobné vozidlá vyrábali od roku 1960 s typom Mazda R360 Coupe. Okrem Hirošimy od roku 1982 vyrábajú autá v japonskom Hofu.

Mazda 6 vyroba

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Okrem továrni v materskom Japonsku má Mazda fabriky aj vo svete. Spomeňme napríklad Čínu alebo Mexiko. Číslo 50 miliónov však pochádza len z japonských továrni. Mazda tvrdí, že postupy výroby vyvinuté v Japonsku implementuje aj do výrobných závodov vo svete.

Nová Mazda 6 a aj revolučný SkyActiv-X

Mazda plánuje v tomto fiškálnom roku predať 1 660 000 vozidiel. Do marca 2024 chcú predať 2 000 000 vozidiel. Nová Mazda 6 je najnovším počinom. V blízkej budúcnosti sa môžeme tešiť na technológiu SkyActiv-X. Motor, ktorý spaľuje benzín kompresným spôsobom a v určitých režimoch vôbec nepotrebuje zapaľovacie sviečky, má byť revolúciou na poli spaľovacích agregátov. Mazde gratulujeme a držíme prsty aj v budúcnosti.

Nova Mazda 6 vyroba

Fotky
Mazda
Zdroj
MazdaAutoShow YT
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close