Novinky

Nová Škoda Rapid 2019 zásadne iná. Budú s VW Golf konkurenti?

Po začatí predaja súčasnej Škody Rapid si automobilka od vtedy nového liftbacku zameraného na cenu sľubovala veľa. Ten však očakávania nenapĺňal, nástup predaja v Európe bol veľmi skromný. Zmenila to postupne až prívetivejšia cenová politika a model Rapid Spaceback. Avšak Škoda tvrdí, že miesto na trhu si Rapid hľadal ťažko a potvrdzujú to európske predaje mimo Slovenska a Česka. S novou generáciou príde revolučná zmena identity. Nová Škoda Rapid 2019 už nebude “lacným” typom zameraným na cenu. Veľmi optimisticky znie vyhlásenie, že môžu byť s VW Golf konkurenti. A to je už niečo. Navyše, Rapid možno ani nezostane Rapidom... Pozrite si ilustráciu autora Avarvarii z titulnej fotky článku. Takto by nová Škoda Rapid 2019 mohla vyzerať, čo poviete?

Nová Škoda Rapid
Automobilka priznáva, že súčasna Škoda Rapid si ťažko hľadala identitu.

Nová Škoda Rapid 2019 vyrastie

Súčasný Rapid vypĺňa priestor medzi Octaviou a Fabiou. Keďže Fabia je malé auto a Octavia nižšia stredná trieda, Rapid nie je ani ryba ani rak. Postavený na koncernovej stavebnici s predkom platformy PQ26 (Polo, Fabia) a zadnou tuhou nápravou s torznou priečkou si ťažko hľadal jasné umiestnenie aj napriek budgetovej cene. Automobilka tiež s typom Rapid Spaceback chcela konkurovať plnohodnotným hatchbackom nižšej strednej triedy. Niektoré lowcost riešenia a najmä úzky interiér s podvozkom, ktorý má rozchod ako malé auto typu Fabia, však zákazníkov nepresvedčili.

Ďalšia generácia Octavie sa však posunie bližšie strednej triede a preto uvoľní časť priestoru pre Škodu Rapid 2019, ktorá bude pravým zástupcom hatchbackov nižšej strednej triedy. Dostane výlučne karosériu hatchback a príde v prvej polovici roka 2019. Alan Favey pre Autocar dopĺňa, že Rapid a Octaviu si nespletiete.

“Nový Rapid nebude kombi. Na to máme Octaviu. Novú Škoda Rapid 2019 vidím ako reálneho konkurenta pre VW Golf,” tvrdí Alain Favey, šéf marketingu Škody.

Nová Škoda Rapid 2019 má mať kvalitnejšiu kabínu s lepšími a hodnotnejšími materiálmi a spracovaním. Ruka v ruke s väčšími vonkajšími rozmermi príde aj väčšia priestorová ponuka. S kolenami nie je problém ani v súčasnej generácii, horšie je to na šírku. Motory zastúpia známe prepĺňané trojvalce a štvorvalce 1,0 TSI a 1,5 TSI z koncernových bratov. Rapid by mal ponúknuť aj diesel, na rozdiel od Fabie. 

Škoda Rapid 2019 už nebude Rapid!

Čerešničkou na torte je to, že Rapid pravdepodobne stratí meno. Automobilka interne hovorí o novej Škoda Rapid 2019, nie je však známe, s akým menom príde do sériovej výroby. Alan Favey pre Autocar hovorí o novej identite, a to aj oficiálnym názvom. Šušká sa o názve Spaceback (bez Rapid), Felicia a dokonca aj Favorit.

 

Fotky
ŠkodaAvarvarii
Zdroj
Autocar
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close