Novinky

Nová Toyota Supra 2019 nie je kópiou BMW Z4! Vývojári značiek nie sú v kontakte

Bojíte sa o prílišnú podobnosť nových športiakov Toyota – BMW? Nová Toyota Supra 2019 je nasledovníkom azda jedného z najlegendárnejších športových áut 90. rokov. Fanúšikovia značky ju očakávajú s veľkou nádejou, tí menej optimistickí kritizujú spoločný základ a sčasti aj vývoj spolu s BMW Z4. Zástupcovia Toyoty už dávnejšie tvrdili, že sa niet čoho obávať a to, že nová Toyota Supra 2019 nebude jazdiť rovnako ako bratranec zo stajne BMW. Platforma, motory a podvozok majú rovnaký základ, ale dlhodobé oddelenie vývojárskych tímov podľa Toyoty zabezpečili to, že autá sa budú značne líšiť. Tímy medzi sebou “nekomunikujú” a nie sú v kontakte už 4 roky.

nová Toyota Supra 2019

Pozri tiež:

Toyota Camry v Európe? Už onedlho

Nová Toyota Supra 2019 bude unikát

Situácia z predchádzajúceho vývoja športových áut značiek Subaru a Toyota sa opakovať nebude. GT86 bolo spolu s BRZ okrem minoritných zmien a naladenia šasi takmer identickým autom. To sa opakovať nebude a nová Toyota Supra 2019 bude jediná svojho druhu. Jeden z popredných šéfov vývoja Supry pre CNET tvrdí: “Dohodli sme ‘balenie’, ako napr. posed za volantom, rázvor, rozchod kolies, umiestnenie palivovej nádrže alebo A stĺpika. To bolo okolo roku 2014. Potom sme kompletne oddelili naše vývojárske tímy. Odvtedy sme spolu nekomunikovali.”

Okrem toho, prvé testy zahraničných médií ako Autocar, Evo, CAR, Auto Express už prebiehajú a novinári sú z novinky nadšení. Vyzerá to tak, že svet opäť dostane v čase ekológie a boomu elektromobilov poriadne auto zo “starej školy”. Ja sa už na prvé stretnutie s legendárnym menom, ktoré poznačilo moju automobilovú mladosť, neviem dočkať. A čo vy? : )

Ak sa ti článok páčil, pridaj sa k nám na FB.

Fotky
blog.toyota carthrottleToyota
Zdroj
blog.toyotacarthrottleCNET
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close