Technika

Nová Toyota Supra 2019 má oveľa viac koní, ako tvrdí výrobca!

Nová Toyota Supra 2019 je veľmi kontroverznou záležitosťou. Na jednej strane skalní fanúšikovia, ktorí jej nevedia odpustiť to, že pod plechy adoptovala techniku BMW. Na strane druhej motoristickí novinári, ktorí s novinkou jazdili aj na okruhu, ju nevedia vynachváliť a tvrdia, že Toyota Supra nikdy lepšia nebola. To, ako japonsko-nemeckú novinku chápete vy, nechám na vás. No máme tu zaujímavé zistenie magazínu CarAndDriver. Chalani vzali novú Toyotu Supru 2019 na meranie výkonu na valcoch. A nestačili sa čudovať!

Pozri tiež:
Toyota Supra a jej história: Legenda sa vracia!

Nová Toyota Supra 2019 so zbesilým výkonom

Nielen, že Supra potvrdila udávaný výkon, ona ho prekonala o riadnu porciu koní navyše! Posúďte sami. Výrobca udáva maximálny výkon Supry na úrovni 340 koní a krútiaci moment 500 Nm. To je výkon udávaný štandardne na výstupnom hriadeli motora, bez započítaných strát. No CarAndDriver namerali 344 koní a 579 Nm, ale na kolesách! Straty medzi výkonom motora a výkonom na kolesách by mali byť na úrovni 20 – 25 %. Ak ku nameranému výkonu pripočítame 25 %, mala by mať konkrétna meraná Supra takmer 405 koní a 678 Nm!

Čo sa skrýva za tak dobrým výsledkom? V prvom rade je verejným tajomstvom, že 3,0 l radový šesťvalec pôvodom od BMW má koní viac, ako udáva výrobca. Aby však prekonal udávanú hodnotu o 65 koní? To hlava neberie. Nám nezostáva nič iné len počkať, kým sa objavia výstupy z merania výkonu “bežných” majiteľov. Toto je totiž novinárske auto, a to môže (ale vôbec nemusí) byť trochu “vylepšené” steroidmi v podobe čiptuningu.

Fotky
CarAndDriver/YT
Zdroj
CarAndDriver/YT
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

2 komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Close