NovinkyReportáže

Nové Audi A7 2018 v losom teste zahviezdilo

Ešte niekoľko rokov dozadu motoristické magazíny chválil Audi za skvelú smerovú stabilitu v priamke. Oproti tomu v zákrutách už také mrštné neboli. A platilo to aj pri skvelých S a RS modeloch. V nedávnej minulosti a súčasnosti je príklon Audi k “športovosti” zjavný. Dúfam, že nenaštvem fanúšikov Mercedesu a BMW, ale po osobných skúsenostiach si dovolím tvrdiť, že Audi je z “veľkej prémiovej trojky” globálne najšportovejšie. Kto by to bol donedávna povedal? Dobrým príkladom je aj nové Audi A7 2018 50 TDI Quattro, ktoré v losom teste španielskeho magazínu km77 potešilo. Posúďte sami.

Pozri tiež:

Ako funguje elektronický stabilizátor (nielen) v Audi SQ7?

Nové Audi A7 50TDI mrštnejšie ako mnohé kompakty

Pamätám si na nedávnu skúsenosť s novým Audi A8. Tak veľká limuzína s až športovým správaním. Mal som pocit, že jazdím auto strednej triedy, a nie veľkú a luxusnú loď. Skvelé riadenie, riaditeľná zadná náprava. Geniálne správanie na cestách a nebezpečné maskovanie rýchlosti v zákrutách.

O stupienok nižšie v hierarchii značky pod Audi A8 je nové Audi A7 2018. Okrem toho, že vyzerá dynamicky, tak aj tak jazdí. V losom teste excelovalo, a to nie len v mojich očiach. Aj keď nájazdová rýchlosť nebola rekordná (je ale nadpriemerná), pozrite sa na pohyby karosérie a záverečný “návrat” do pruhu. Prečo nehodnotím losí test len podľa nájazdovej rýchlosti? Tu ide veľmi aj o zásahy ESP. Ak má auto konzervatívne nastavené ESP, už pri náznaku šmyku elektronický anjel strážny horlivo zasahuje a auto mimoriadne rýchlo ubrzdí. Preto sa na číslo treba pozerať triezvo a pozrieť sa na výsledok z videa globálne : )

Aj napriek 5 metrovej dĺžke a hmotnosti 2 tony sa nové Audi A7 50 TDI preplietlo kužeľkami s bravúrou. Veľké a ťažké autá to majú v losom teste ťažšie ako malé autá alebo kompaktny nižšej strednej triedy. Treba však pripomenúť, že konkrétny kus mal v špecifikácii vzduchové pruženie. S klasickým podvozkom a oceľovými pružinami by test dopadol pravdepodobne o niečo horšie.

Fotky
km77
Zdroj
km77
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close