Novinky

Nové BMW 7 2019 prichádza s brutálnymi ľadvinkami!

Facelift vlajkovej lode značky BMW prichádza. Motoristickú verejnosť pred pár dňami obleteli fotky prednej časti, ktoré rozdelili ľudí na dva tábory. Jedným sa predok s masívnymi ľadvinami po vzore BMW X7 páči, tí druhí sa radšej nevyjadrujú… Teraz tu máme lepšie foto celého predku špičkovej limuzíny, a vy si tak môžete spraviť názor prostredníctvom kvalitnejšieho materiálu. Nové BMW 7 2019 bude vyzerať takto. Na ktorú stranu sa prikloníte vy?

nové BMW 7 2019

Nové BMW 7 2019 po vzore X5 a X7

Osobne sa mi dnešný dizajn BMW páči, ale príliš veľké nozdry mi vadia. Za špičku a nadčasový dizajn uznávam najmä BMW E46 a E39. Dnešné BMW sú vzhľadom veľmi podarené, len tie ľadvinky mi nesedia. Je to však subjektívne a niekomu sa určite páčia. Treba pripomenúť, že obrovské ľadviny začali používať najnovšie typy BMW X5 a X7, ku ktorým to určite pasuje väčšmi, ako k luxusnej limuzíne s atletickou postavou, ktorú prezentuje nové BMW 7 2019. Ak bolo cieľom dizajnérov vybudovať kontroverziu veľkého kalibru, podarilo sa. Uvidíme, ako bude nové BMW 7 vyzerať v reálnom svete…

BMW vraj vyrába najlepšie naftové motory. Tak skoro sa nafty nevzdá

Motory pre nové BMW 7

Čo prinesie nová sedmička na poli techniky? Základné prevedenie 740i vsadí na modernizovaný trojlitrový šesťvalec B58TU1, ktorý ponúkne 340 koní v spojení s pohonom zadných alebo všetkých kolies. Motor má ponúknuť 374 až 388 koní v závislosti od cieľového trhu. Šesťvalec bude aj pod kapotou hybridu 745e iPerformance xDrive, kde jeho 286 koňom bude pomáhať 112 koňový elektromotor. Systémový výkon bude 394 koní. A nezabudli ani na poriadny osemvalec. 530 koní vydoluje 750i xDrive z dvakrát preplňovaného V8 s objemom 4,4 l.

nové BMW 7 2019

Výbornou správou pre fanúšikov dvanásťvalcových mašín z Bavorska je prevedenie M760i, ktoré BMW plánuje v Európe ponúkať. Dostane samozrejme filter pevných častíc GPF a výkon okolo 600 koní. Dúfajme, že k tomuto prevedeniu dôjde. BMW by mohlo byť poslednou značkou, ktorá ponúkne aj v dnešnej ekoteroristickej dobe plnotučný dvanásťvalec. A to už je čo povedať.

Ak sa ti článok páčil, pridaj sa k nám na Facebooku 😉

Fotky
StanRudman@twitter
Zdroj
StanRudman@twitter
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button