Novinky

Nové BMW X3 M a X4 M predstavujú na Nürburgringu

BMW posúva špičkové modely obľúbených SUV v novej generácii na ešte vyššiu úroveň. Nové BMW X3 M a X4 M sa po prvýkrát predstavia počas víkendu v rámci pretekov DTM. Pôjde o jemne zamaskované predsériové vozidlá. Okruh Nürburgring je tradičné miesto pre náročné testovanie a finálne doladenie vozidiel BMW M. Na okruhu konštruktéri vykonávajú záverečné nastavenia pohonu, podvozku a aerodynamiky. Nové BMW X3 M 2019 a X4 M 2019 by malo prísť do predaja začiatkom budúceho roka.

Pozri tiež:
Poznáte BMW L7 E38, limuzínu minulosti pre “vyvolených”?

Nové BMW X3 M a X4 M s novým šesťvalcom

Ako inak, s väčšími ľadvinkami vpredu, špeci prvkami M pre zlepšenie aerodynamiky a štyrmi koncovkami výfuku integrovanými do zadného nárazníka. Vás však ale zaujíma, čo budú mať BMW X3 M 2019 a BMW X4 M 2019 pod kapotou. Pýchou je nový radový 3,0 l šesťvalcový motor M TwinPower Turbo o ktorom značka  tvrdí, že má rád vysoké otáčky. Predpokladaný výkon je okolo 450 koní.

nové BMW X3 M 2019

M xDrive pre maximálnu dynamiku a jazdné vlastnosti

Súčasťou vývoja je tiež špecifické nastavenie pohonu 4×4 M xDrive, ktorú prvý raz predstavili v supersedane BMW M5. A to je potešujúca správa, nakoľko nové BMW M5 vie driftovať na požiadanieĽudia z BMW optimisticky tvrdia, že v spolupráci s aktívnym M zadným diferenciálom je prejazd zákrutou, ovládateľnosť a presnosť jazdných vlastností BMW X3 M 2019 a BMW X4 M 2019 na úrovni, ktorá výrazne prevyšuje konkurenciu…

nové BMW X4 M 2019

„S jazdnými vlastnosťami sa modely BMW X3 M a BMW X4 M stanú vzormi vo svojom segmente v oblasti jazdnej dynamiky,” tvrdí Frank van Meel, prezident spoločnosti BMW M GmbH.

Uvidíme, aká bude prax, avšak nie je dôvod pochybovať, že pôjde o extrémne vyladené autá, ktoré poskytnú zábavu, skvelú jazdnú dynamiku a zároveň komfort a pohodlie. Tak, ako to vie aj nové BMW M5.

Ak sa ti článok páčil, podpor nás zdieľaním a pridaním sa k nám na Facebooku ; )

Fotky
BMWgroup
Zdroj
BMWgroup
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close