Novinky

Nové Mitsubishi L200 2019: Závodný špeciál pre seriál SuperUte

Model Mitsubishi L200 (v Austrálii známy pod označením Mitsubishi Triton) sa v Austrálii už niekoľko rokov teší veľmi solídnemu postaveniu na trhu. Dokonca až do tej miery, že sa vlani stal najpredávanejším modelom Mitsubishi v Austrálii s viac ako 24 tisíc predanými vozidlami. Tieto výsledky značke pomohli k rastu už štvrtý rok v rade pri súčasnom prekonaní predchádzajúceho rekordu z roku 1998.

Pozri tiež:
Pick-up Mitsubishi L200 oslavuje štyridsiatku. Ako sa vyvíjal?

nové Mitsubishi L200 2019

Užitkáče…

Austrália je tiež trhom so špecifickými nárokmi zákazníkov na vozidlá, o čom najlepšie vypovedá mimoriadny záujem o “úžitkáče”. Vozidlá inde označované ako “pick-upy” kedysi zahŕňali aj lokálne verzie odvodené od dvojmiestnych osobných vozidiel s integrovanou ložnou plochou za kabínou. Hoci tieto typické lokálne produkty postupne vymizli, pojem “úžitkáč / ute” pretrval a používa sa pre vozidlá ako Mitsubishi L200 / Triton, vrátane jeho novej generácie. Nové Mitsubishi L200 2019 sa už za niekoľko mesiacov objaví aj na európskom trhu.

nové Mitsubishi L200 2019

… sa vydávajú pretekať

Austrália je tiež krajinou motoristických súťaží s kultovými pretekárskymi vozidlami, legendárnymi jazdcami a tradičnými akciami, ktoré lákajú ohromné davy fanúšikov a podporovateľov. V tejto súvislosti sa nezabúda ani na “úžitkáče”, a tak spoločnosť Mitsubishi Motors Australia ako podporovateľ tímu “Triton Racing” nasadila nové vozidlo MR Triton do podniku Superloop Adelaide 500 v rámci závodného seriálu SuperUte 2019, kde obsadil tretie miesto.

Pozri tiež:

Ako zabiť staré Mitsubishi Space Star za 200 libier? Ťažko!

Tím Triton, ktorý v seriáli 2018 pretekal s dvoma vozidlami Triton, tak do svojej zostavy pridal tretí automobil, v ktorom pôjde Elliot Barbour a Cameron Crick; v niektorých kolách seriálu bude za tím pretekať aj Toby Price, dvojnásobný šampión Rally Dakar.

Mitsubishi Motors Australia ako hlavný sponzor tímu Triton zvýšila svoju továrenskú podporu tímu súbežne s úpravami podmienok seriálu SuperUte 2019; zmeny zahŕňajú napr. nové pretekárske pneumatiky, nižšiu svetlú výšku, vyšší výkon a hlasnejšiu výfukovú sústavu.

Ak sa ti článok páčil, podpor nás lajkom na Facebooku. Vďaka 😉

Fotky
Mitsubishi Motors SK
Zdroj
Mitsubishi Motors SK
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button