Novinky

Nové Suzuki Jimny 2019 pripomína “starého” Samuraia

Suzuki Jimny som mal stále rád. Malé, obratné, technicky jednoduché ale s mimoriadnymi schopnosťami v teréne. Oblého nástupcu Samuraia predávajú len s malými zmenami už od roku 1998! A preto je čas na ďalšiu generáciu. Nové Suzuki Jimny 2019 prekvapivo stratí zaoblený kabát a vráti sa späť ku koreňom. Pozrite si ho na záberoch bez maskovania. Takto bude “malý veľký” a dostupný offroad vyzerať. Kedy príde? Carscoops predpokladá už koniec roka 2018, tesne po debute na autosalóne v Tokiu. Dúfam, že sa dostane aj na slovenský trh.

Pozri tiež:

Crash test Suzuki Jimny 2019: sú tri hviezdy sklamaním?

Nové Suzuki Jimny s tradičným kabátom

Suzuki Jimny 2019 nezaujme klientov, ktorí chcú uhladené SUV alebo nebodaj crossover. A v značke sú si toho vedomí. O to viac som rád, že niekto ešte stále prináša schopné, jednoduché a ozajstné offroady, ktoré nebudú stáť majland. Nové Suzuki Jimny tak stále poskytne rámovú konštrukciu a novo vyvinutý pohon 4×4. Navyše, oproti predchodcovi pridá trošku drsnejší vzhľad. Tak, ako sa na terénneho pracanta patrí.

Nové Suzuki Jimny 2019

Jednoduchosť Suzuki Jimny 2019 pasuje

Jenoduché, účelné a oku príjemné. Krabicovitý dizajn malému offroadu pasuje, vnútri to bude podobná pesnička. Istotou sú tvrdé plasty, ktoré však po náročnom dni v teréne udržíte čisté s menšou námahou. Na fotke kokpitu tiež vidíme tradičný infotainment Suzuki, ktorý poznáme napr. z Vitary alebo Swifta. Suzuki Jimny dostane aj automatickú prevodovku. Prezrádza ju volič na prvých fotkách katalógu. Predpokladám, že “základom” bude manuál.

Suzuki Jimny 2019 interier

Paleta motorov zahrnie 1,2 l atmosférický zážihový motor DualJet, ktorý má v ostatných modeloch Suzuki výkon 90 koní. “Nadstavbou” má byť prepĺňaný trojvalec 1,0 l BoosterJet s výkonom 112 koní a krútiacim momentom 170 Nm.

Suzuki Jimny dostupny offroad

Predaje Suzuki Jimny majú podľa carscoops začať koncom roka 2018 a v prvom kvartáli 2019 sa má dostupný offroad objaviť na väčšine svetových trhoch. Ako sa vám Suzuki Jimny 2019 páči? Návrat ku koreňom v podobe Suzuki Samurai je očividný. Verím, že v teréne bude rovnako schopný, ako legendárny predchodca.

Fotky
carscoops
Zdroj
carscoops
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close