Novinky

Nové Volvo V60 Cross Country: Univerzál do nepohody

Univerzálne auto na každý deň a pre každú príležitosť? Mnohí si predstavia prerastené SUV alebo crossover. No, mnohé z kvázi terénnych SUVčiek nemajú ani pohon všetkých kolies. A čo tak zvýšené kombi, s podvozkom vyšším ako mnohé crossovery, pohonom 4×4 a krásnym severským dizajnom? Také je nové Volvo V60 Cross Country. Značka predáva odolné kombíky do ľahkého terénnu už 20 rokov. Čudujem sa, že zvýšené, oplastované a schopné sťahováky nie sú populárnejšie. Volvo svoju novinku prezentuje na zaujímavom a zároveň drsnom videu. V60 Cross Country zvláda všetky “prekážky” každodenného života.

nové Volvo V60 Cross Country

Nové Volvo V60 Cross Country – univezál na pohľadanie

Volvo oproti štandardnému kombíku V60 a sedanu S60 zvýšilo podvozok Cross Country o solídnych 75 mm. Ten tak prekonáva mnohé SUV. Postavili ho na modulárnej platforme SPA a ľudia z Volva tvrdia, že jazdí tak dobre ako ostatné modely. Štandardom je pohon všetkých kolies s off-road režimom, v terénnej výbave nechýba ani asistent zjazdu z kopca. Vzhľad sa tvorcom vydaril, k povinnému oplastovaniu pasujú decentne zmenené nárazníky. Celok dopĺňajú nové disky kolies.

Severská obývačka na kolesách

Interiér je starý známy, ktorého vzhľad poznáme z ostatných modelov Volva. Príjemná atmosféra, centrálne rozhranie infotainmentu na výšku, kvalitné materiály a spracovanie a pocit domova. Nové Volvo V60 Cross Country pridáva nové látkové obloženia a prešitie interiérových materiálov. Samozrejmosťou je plejáda anjelov strážnych na čele so špičkovým bezpečnostným systémom City Safety.

nové Volvo V60 Cross Country

Pod kapotou je spočiatku prekvapivo len 2,0 l štvorvalcový diesel D4 AWD so 190 koňmi a 400 Nm. Párujú ho výhradne s 8 – stupňovým automatom s hydrodynamickým meničom. Neskôr príde pravdepodobne aj benzínová verzia T5 a T6. Pre Volvo typický Plug-In Hybrid príde v roku 2019.

Tak čo, dali by ste prednosť rýdzemu SUV alebo zvýšenému oplastovanému kombi? My sa prikláňame k sympatickejšej druhej možnosti : )

nové Volvo V60 Cross Country

Fotky
Volvo
Zdroj
Volvo CarsEvoVolvo Slovensko
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close