Novinky

Nový Hyundai Tucson je tu. Cenník začína na 19 tisíc eur

Výrazná modernizácia najpredávanejšieho SUV značky prináša novinky. Podľa Hyundai, novinka má byť pohodlnejšia, úspornejšia a bezpečnejšia. To sú atribúty, ktoré zákazníci radi počujú. Nový Hyundai Tucson 2018 dostal prepracovanú masku, LED predné svetlá s automatickým prepínaním medzi stretávačkami a diaľkovými svetlami. Aj zadné svetlá prepracovali. Športovú eleganciu dotvára modifikovaný zadný difúzor v nárazníku. V interiéri nájdeme zmeny smerom k vyššiemu komfortu. Luxusnejšie majú pôsobiť nové mäkčené plasty, od výbavy Style je palubná doska v koži. Samozrejmosťou je pri facelifte rozšírená ponuka čalúnenia kokpitu a sedadiel.

novy hyundai Tucson Cenník

Nový Hyundai Tucson aj ako mild hybrid

Už minule sme vám priniesli správu o chystanom mild hybrid Hyundai Tucson s 2,0 l CRDi motorom. Zaujímavosťou je použitie dieselového motora v spolupráci s hybridnou technológiou. Na poli “klasických” pohonov sú na výber 2 benzínové agregáty a 3 naftové.

Základom je osvedčený benzínový štvorvalec 1.6 GDi (97 kW/132 k). Ak chcete pohon 4×4 a väčšiu porciu výkonu, je tu preplňovaný štvorvalec 1.6 T-GDi (130 kW/177 k). Tento motor ponúkajú okrem 6-stupňového manuálu aj s dvojspojkovým automatom 7DCT.

Naftové motory zastúpi základ v podobe overeného 1,6 CRDi v dvoch výkonových variantoch, a to 85 kW / 115 k a 100 kW/136 k. Silnejší z nich je k dispozícii s pohonom 4×4 a prevodovkou 7DCT. Vrchol naftovej ponuky patrí 2,0 CRDi so 136 kW / 186 koní. Pre toho, kto nechce radiť, je opciou nový 8-stupňový automat s hydromeničom. Výkonnejší z nich je k dispozícii aj s pohonom 4×4 a sedemstupňovou automatickou prevodovkou 7DCT.

Hyundai Tucson 2019

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Hyundai Tucson vsádza na bezpečnosť

Novinka prinesie vyššiu úroveň aktívnej a pasívnej bezpečnosti. Nebude chýbať 360° monitorovanie okolia vozidla cez štyri kamery. Hodí sa to v stiesnených priestoroch, ktorých je v mestách požehnane. Adaptívny tempomat sám zastaví a vozidlo rozbehne, systém sledovania únavy vás zase pošle na kávu alebo odpočinok (nie ten posledný : ). V dnešnej dobe samozrejmosťou je infotainment so 7-palcovým displejom, Apple Car Play a Android Auto a bezdrôtové nabíjanie telefónu. Pre mňa zaujímavý je špičkový audiosystém Krell (8×45 W) so zosiľňovačom.

nový Hyundai Tucson 2019 interier

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Cenník Hyundai Tucson

Hyundai tiež zverejnil kompletný cenník. Nájdete ho aj na stránkach Hyundai Slovensko alebo si ho môžete prezrieť v článku. Na nový Hyundai Tucson poskytujú tradične 5 rokov záruky bez obmedzenia kilometrov. V predaji je od druhej polovice júna 2018. Mild-hybridný model príde na jeseň 2018.

Hyundai Tucson 2018 cennik

Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close