Novinky

Nový Hyundai Tucson aj ako naftový mild hybrid

Nový Hyundai Tucson začali vyrábať v júni. Ide o výraznú modernizáciu a na svoje si prídu aj fanúšikovia elektrifikácie. Ponúkne úsporný pohon mild hybrid Hyundai 48 V. Ale pozor, spaľovací agregát nezastúpi “tradične” benzínový motor, ale diesel! Je to prvý model Hyundai s takýmto typom pohonu, a tiež jeden z prvých modelov v automobilovom priemysle. Nový Hyundai Tucson začnú predávať v priebehu leta 2018. Všetky modernizované motory spĺňajú novú emisnú normu Euro 6d Temp.

novy Tucson mild hybrid Hyundai

Výrazná modernizácia pre nový Tucson

Okrem toho nový Tucson prichádza s prepracovaným dizajnom a širokou škálou asistenčných a komfortných prvkov. Hyundai chce pokračovať v nastolenej SUV ofenzíve v Európe. Tucson tu bol najlepšie predávaným modelom značky Hyundai v rokoch 2016 a 2017. Na Slovensku bol v roku 2017 najpredávanejším modelom segmentu SUV-C.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

„Pohonom mild hybrid Hyundai v najlepšie predávanom modeli chceme ďalej pokračovať v stratégii elektrifikácie značky a robiť ekologické technológie prístupné pre ešte širší okruh zákazníkov,“  hovorí Andreas-Christoph Hofmann, člen predstavenstva Hyundai Motor Europe pre marketing a produkt. „Aby sme naďalej pokračovali v tejto nastúpenej ceste, konštruktéri v našom európskom technickom centre vyvinuli tento vysoko efektívny systém pohonu. V budúcnosti bude dostupný v kombinácii s ďalšími motormi ako súčasť nášho rozmanitého mixu elektrifikovaných pohonných agregátov.“

 Ako pracuje mild hybrid Hyundai?

Nový Tucson prináša 48-voltový pohon mild hybrid, ktorý spolupracuje s naftovým motorom 2.0 CRDi. Technológia zahŕňa lítiovo-iónovú batériu 48 V/0,44 kWh, štartovací generátor MHSG (Mild Hybrid Starter Generator) pripojený k motoru drážkovaným remeňom, menič jednosmerného napätia LDC (Low Voltage DC/DC) a invertor. Pri akcelerácii MHSG s výkonom do 12 kW (16 koní) podporuje svojim krútiacim momentom spaľovací motor a tým prispieva k úspore paliva. Systém sa automaticky prepína medzi režimom pomocného elektromotora a režimom generátora. Pri spomaľovaní a brzdení MHSG rekuperuje kinetickú energiu a dobíja batériu. Mild hybrid Hyundai prispieva k zníženiu spotreby paliva a redukcii emisií CO2. Nový Hyundai Tucson s manuálnou prevodovkou má vďaka tomu nižšiu spotrebu paliva a emisie CO2 o 7%, ale zatiaľ podľa “starej” normy merania spotreby NEDC.

Hyundai Tucson 2019 interier

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Hyundai Tucson + mild hybrid + Smart Stream = blízka budúcnosť

Naftový motor 2.0 CRDi je so 136 kW (185 k) najvýkonnejším pohonným agregátom, ktorý je k dispozícii pre nový Tucson. Montuje sa v kombinácii s pohonom všetkých kolies a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo s novou 8-stupňovou automatickou prevodovkou. Od jari 2019 bude 48-voltová technológia mild hybrid Hyundai dostupná pre nový Tucson aj s naftovým motorom 1,6 litra radu Smart Stream.

Hyundai Tucson 2019

Fotky
Hyundai
Zdroj
Hyundai
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close