Novinky

Hyundai i30 Fastback N je v závere vývoja. Kedy príde?

Hyundai to so športovou divízou “N” pod vedením Alberta Biermanna myslí ozaj vážne. Prvé auto, skvelé i30 N, sa mimoriadne vydarilo. Ide o jeden z najcharizmatickejších hothatchov, najmä vo verzii Performance s 275 koňmi. Okrem rýdzej športovosti myslí Hyundai aj na ľudí, ktorý chcú vzhľad rýchleho hatchbacku v konvenčnej technike, aj keď trochu prikorenenej. Pre tých uviedli Hyundai i30 N Line. V kuchyni N však pripravujú ďalší rýchly model, nový i30 Fastback N. Aj športovo elegantná karoséria dostane silný 2,0 l turbobenzín a špičkový podvozok. Uvidíme, aké zmeny pripravili oproti hatchbacku. Šepkalo sa o vyššom výkone a tuhšom šasi. Realitu spoznáme už o pár mesiacov. Chuť si môžete spraviť ilustráciou od X Tomi Design z úvodnej fotky a fotkami zamaskovaného prototypu.

Hyundai i30 fastback N

Nový i30 Fastback N

Nový i30 Fastback N už onedlho

Hyundai i30 Fastback N podlieha záverečným testom na Nürburgringu vo vlastnom technologickom centre značky. Testujú výkonnosť a spoľahlivosť. Prototypové testovanie tiež zahŕňa skúšky na rôznych povrchoch európskych ciest za cieľom špičkového naladenia šasi. Hyundai i30 Fastback N a technické detaily predstavia už koncom roka 2018.

Hyundai i30 Fastback
Už “bežný” Fastback vyzerá skvele. Má ideálne prednosti pre športový a rýchly typ N : )

Hyundai i30 Fastback bez označenia “N” uviedli do predaja na konci roka 2017. Do nižšej strednej triedy priniesol športovo elegantnú karosériu s krásnym dizajnom, zlepšenými jazdnými vlastnosťami (pocitovo tuhší podvozok, prekalibrované riadenie) a luxusne pôsobiacimi bordovými koženými sedadlami. Pre rýchlu verziu je základ dokonale pripravený. Nový i30 Fastback N bude odpoveďou napr. na Octaviu RS 245. To, že má silné zbrane, potvrdil už vo verzii hatchback N.

Ak sa ti článok páčil, zdieľaj ho so svojimi priateľmi.

Fotky
HyundaiX Tomi Design
Zdroj
Hyundai Slovensko
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close