Novinky

Nový Mégane R.S zvládne 255 km/h. Ide o najlepší hothatch?

Nový Mégane R.S. je podľa prvých recenzií skvelým auto. Jeho predchodca je dodnes považovaný za jeden z najlepších, ak nie najlepší hothatch posledných rokov. Novinka, ktorú v zahraničí testujú prvé redakcie, má však za konkurentov najrýchlejšiu predokolku Honda Civic Type-R a fenomenálne zábavný Hyundai i30 N. Práve s druhým menovaným som strávil celý deň na Slovakiaringu a poviem vám, že ide o tak vyvážený a zábavný balíček, že Renault Mégane R.S. bude mať čo robiť. Renaultsport však vie, ako vytvoriť skvelé autá. Predtým, než otestujeme novinku na vlastnej koži, pozrime sa na to, ako sa mu darí v priamke. Napriek “len” 1,8 l turbomotoru s 280 koňmi mu to ide veľmi dobre. Maximálne dosiahne 255 km/h. Aj keď, nalejme si čistého vína, revírom Mégane R.S. budú zatočené okresky a nie diaľničné lety ultravysokou rýchlosťou.

Prekoná nový Mégane R.S. diabolskú Japonku?

Renault Mégane R.S. bol kedysi najrýchlejšou predokolkou na legendárnom Nurburgringu. Korunu mu vzal SEAT Leon Cupra a najnovšou kráľovnou je Honda Civic Type-R. Nový Mégane R.S. pravdepodobne bude chcieť prevziať žezlo späť. Napriek deficitu 40 koní oproti Civicu, verzia Trophy by mohla diabolskú Hondu prekonať. Riadenie zadnej nápravy 4 Control môže priniesť ovocie v podobe najlepšieho času. Uvidíme, s čím Renault Mégane R.S. príde.

renault Mégane R.S najlepsi hothatch

Najlepší hothatch je???

Kto je vaším favoritom v triede kompaktných hothatchov? Máte radi drsňácky Hyundai i30 N, extrémny Civic Type-R alebo novinku Renault Mégane R.S.? Dajte vedieť v komentároch.

Fotky
Autor
Zdroj
Autotop NL
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close