Novinky

Nový motor 2,0 TDI bude mať až 204 koní. Dostane ho aj nová Octavia RS TDI

Nová Škoda Octavia 2019 dorazí ku koncu budúceho roka, jej rýchla verzia pravdepodobne až v roku 2020. Evolučne pojatá Škoda bude v novej generácii na dĺžku merať okolo 4,7 metra, k výraznému celkovému zväčšeniu nedôjde. Postavia ju na modulárnej platforme MQB a s tým súvisí aj výber pohonných jednotiek. Nová rýchla Škoda Octavia RS 2020 podľa najnovších informácii dorazí nielen v plug-in hybridnej a benzínovej verzii, ale dokonca aj dieselovej. VW má nový motor 2,0 TDI a práve on by mal rýchlu Škodu poháňať. Ponúkne solídnych 204 koní, súčasná dieselová “Eresa” má 184 koní. Okrem najlacnejšieho SUV Škoda sa máme na čo tešiť aj na poli klasických modelov. A to je len dobre.

Pozri tiež:

Takmer 570 koňová Škoda Superb je rýchlejšia než BMW M5!

Nový motor 2,0 TDI, nová Škoda Octavia RS 2020

Nová Škoda Octavia 2019 by nemala pribrať, 20 koní naviac tak pri vrcholnom modeli budeme cítiť. Podľa prvých špekulácii by takto motorizovaná Octavia RS mohla na stovku zrýchliť za 7 – 7,5 s a maximálka bude na úrovni 240 – 250 km/h. O hothatch ani ozajstného rýchlika nepôjde. O to však pri Octavii RS nikdy nešlo, snáď s výnimkou verzií RS 235 a RS 245 s benzínovým 2,0 TSI.

Dobre, ale určite sa pýtate, prečo Škoda nepoužije súčasný 2,0 BiTDI, známy napr. z Passatu alebo Škody Kodiaq RS, ktorý má koní až 240 a krútiaci moment masívnych 500 Nm. Dôvod známy nie je, 2,0 BiTDI menšie auto ako to v strednej triede nikdy nedostalo. Pravdepodobne môže byť aj problém so zástavbou, kedy do menšej kasni jednoducho nevojde. Taktiež je ťažší ako jednoturbové TDI. Toto sú však len špekulácie.

Reálne skúsenosti z toho, aký je nový motor 2,0 TDI, budeme mať už budúci rok. Je však chvályhodné, že značka plánuje pre Novú Škoda Octavia RS 2020 ponechať tri motorizácie. Vybrať si tak bude môcť každý.

Ak sa ti článok páčil, pridaj sa k nám na Facebooku 😉

Fotky
Škoda
Zdroj
autobild
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close