Novinky

Príde nový Lexus IS F už o tri roky? Dúfame, že áno!

Je možné, že nový Lexus IS F fanúšikov športových automobilov prekvapí  v roku 2022. Podľa japonského portálu Response by sa tak mohlo stať dva roky po premiére štvrtej generácie modelu Lexus IS. Podľa portálu by mal automobil poháňať motor V6 twin turbo známy z modelu LS 500 prepojený s desaťstupňovou automatickou prevodovkou. Vo vlajkovej limuzíne značky Lexus v súčasnosti motor dosahuje výkon 417 koní, dá sa očakávať, že v športovom sedane bude výrazne vyšší.

Pozri tiež:
Lexus LS najazdil 1,6 milióna kilometrov! Ako funguje?

nový lexus IS F
Lexus IS F zaujal najmä charizmatickým osemvalcom a skvelým podvozkom.

Aký bol prvý Lexus IS F

Lexus IS F z roku 2007 bol prvý model zo série F. Zaujal pre mimoriadny výkon a športové jazdné vlastnosti. Pod kapotu dostal skutočne charizmatický päťlitrový atmosférický motor V8 s výkonom 423 koní a s maximálnym krútiacim momentom 505 Nm. Osemstupňová automatická prevodovka prenášala výkon na zadnú nápravu. Konštruktéri sa pohrali aj s geometriou zavesenia. Projekt viedol  Yukihiko Yaguchi a výrobu modelu ukončili v roku 2014. Dodnes čakáme na adekvátneho nástupcu japonského supersedanu.

Tradíciu športových Lexusov, ktorú odštartoval model  IS F, neskôr doplnili  Lexus LFA, kupé RC F a limuzína GS F.

Kedy sa objaví nový Lexus IS F?

Lexus IS F vychádzal z druhej generácie modelu IS a predstavili ho dva roky po premiére tohto modelu. Pozorovatelia trhu naznačujú, že situácia by sa mohla zopakovať. Premiéra štvrtej generácie štandardného modelu IS je plánovaná na rok 2020. Auto bude s najväčšou pravdepodobnosťou založené na novej modulárnej platforme GA-L, známej z modelov  LC a LS, a ako pohon poslúži hybridný systém s benzínovým motorom 2.5 známy z modelu  UX 250h, ako aj nový turbomotor s objemom 2,4 l a výkonom približne 320 koní. Nový  Lexus IS má byť dlhší aj širší, ale o čosi nižší, ako informuje japonský magazín Mag-X.

Ak sa ti článok páčil, pridaj sa k nám na Facebooku 😉

Fotky
Toyota - Lexus
Zdroj
Toyota
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back to top button