Novinky

Úplne Nový VW Passat pre Čínu prekvapí luxusom v kabíne

Nový VW Passat je na pláne aj v Európe. Ten pre Čínu je od európskeho logicky odlišný, ale zároveň majú veľa spoločného. Nový VW Passat pre Čínu, predstavený pred dvoma dňami, pôsobí a je luxusnejší. Číňania si totiž veľmi potrpia na dlhé limuzíny a luxus zadných pasažierov, aj keď tam práve nikto nesedí. A tomu Volkswagen prispôsobil aj čínsky Passat. Odkaz pre Európanov? Novinka určená pre Čínu ukazuje dizajnový smer, ktorým sa bude uberať európsky Volkswagen Passat. A to ako v exteriéri, tak aj v interiéri.

nový VW Passat pre Čínu

Pozri tiež:

Takmer 570 koňová Škoda Superb je rýchlejšia než BMW M5!

Nový VW Passat pre Čínu musí ponúkať luxus aj vzadu

Práve interiér ukazuje dizajnový jazyk menších modelov, napr. nového Pola, len samozrejme v oveľa honosnejšom a luxusnejšom vypracovaní. Nový Volkswagen Passat pre Čínu ponúka nevídanú dávku luxusu aj pre cestujúcich na zadných sedadlách. Fotky hovoria za všetko. Exteriér je kombináciou znakov Arteonu a nového Touaregu. Takmer s istotou môžeme povedať, že v podobnou duchu sa bude uberať aj modernizovaný Passat pre európskych zákazníkov.

nový VW Passat pre Čínu

Mne osobne tiež bočná silueta silne pripomína Škodu Superb, s výrazne skloneným zadným sklom. Len ten luxus na zadných sedadlách u európskej verzie nečakajme na takej vysokej úrovni. Na starom kontinente Passat nepatrí medzi auta, ktoré by si manažéri kupovali preto, aby si vzadu oddýchli. Na to tu máme Mercedes-Benz S-Class alebo Audi A8.

nový VW Passat pre Čínu

Nový VW Passat pre Čínu je veľmi veľkým autom, čo vidieť aj na oficiálnych fotkách. Na dĺžku meria 4933 mm, čo je o 16 cm viac ako súčasná európska verzia. Rázvor osí kolies má 2871 mm, teda o 8 cm viac ako EU Passat. Šírka ani výška sa výrazne nelíšia. A to všetko kvôli pasažierom na zadných sedadlách. V Číne je totiž priestor a luxus vzadu jedným z podstatných z kritérií, podľa ktorých si vyberajú auto a veľmi si na to potrpia. Veď sa len pozrite na foto s dvoma fľašami minerálky. Ako z luxusného Mercedesu, len trochu úsmevné : ).

nový VW Passat pre Čínu

Technika pod kapotou

Čo má nový VW Passat pre Čínu pod kapotou? Zatiaľ jedinou možnosťou sú benzínové turbomotory 2,0 TSI s výkonom 186 a 220 koní. Neskôr príde aj plug-in hybrid so základom 1,4 TSI a elektromotorom. Sýstémový výkon má byť 211 koní a kruťák 400 Nm.

Súčasný európsky Passat by mal už-už dostať facelift. Uvidíme, nakoľko sa budú s verziou pre Čínu podobať. Niektoré znaky však určite preberie, nepriamu ochutnávku tak môžeme zažiť z priložených fotiek.

Ako sa vám páči “čínsky” Passat? Brali by ste ho aj v Európe?

Ak sa ti článok páčil, pridaj sa k nám na Facebooku 😉

Fotky
Volkswagen
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close