NovinkyTechnika

Opel Grandland X dostane benzínový štvorvalec 1,6 PureTech. Konečne

Benzínová prepĺňaná 1,6-ka v crossoveri Opel Grandland X? Ešte donedávna nemožné. Ak ste fanúšikom zážihových motorov, mohli ste si kúpiť jedine prepĺňaný trojvalec 1,2 PureTech. Ten poskytol solídny výkon 130 koní, ale predsa by to chcelo niečo väčšie. Opel potvrdil nasadenie nového štvorvalca 1,6 PureTech aj do podareného Grandlandu. Ten som v minulosti otestoval a ide o veľmi dobré auto, najmä ak máte radi komfortnú jazdu. Podvozok však má rezervu aj pre silnejšie benzínové srdce. Jeho príchod vítam. Aké má parametre?

1,6 PureTech v Opel Grandland X

Motor vyvíjali v spoločnosti PSA, do ktorej Opel patrí. Ide o celohliníkový štvorvalec s objemom valcov 1,6 litra s výkonom 133 kW (180 k) pri 5500 ot/min a s krútiacim momentom 250 Nm pri 1750 ot/min. Na stovku s ním Opel Grandland X zrýchli za 8,0 sekúnd a maximálka je 222 km/h. Na pomerne veľký rodinný crossover veľmi fajn čísla. Priemerná spotreba benzínu bude 5,7 l/100 km.

Okrem toho má štvorvalec PureTech variabilné časovanie a zdvih ventilov, priamy vstrek paliva a samozrejme aj filter pevných častíc GPF. Podľa Oplu ponúka rýchlu odozvu na pridanie plynu a k dispozícii bude výlučne s automatickou 8 – stupňovou prevodovkou.

Pozri tiež:

Niektoré Opel motory končia. S nimi aj silná Insignia

Fotky
Opel
Zdroj
Opel, carscoops
Tags
Zobraziť viac

Dávid Duľa

"Redline once a day keeps the mechanic away"

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pozrite sa tiež

Close
Close